Єфремов день 10 лютого. Сьогодні іменини Домовика

10 лютого в православ'ї шанують святого проповідника Єфрема Сиріна. За народним календарем дата отримала назву Єфремов день. А ще сьогодні святкують іменини домашнього охоронця – Домового, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Єфрем?

Єфрем проживав у IV столітті в турецькому місті Низибіі. Батьки його були благочестивими людьми. Сам Єфрем, будучи дуже грамотним, читав проповіді і тлумачив Святі Писання.

У кращих своїх творах розповідав людям про боротьбу з пристрастями, покаянням, пороками і чесноти, про страшний суд, загробне життя праведників і грішників.

Обряди й традиції цього дня

1. Тим, хто займається рибальством, сьогодні обов'язково варто вирушати на риболовлю. За народними прикметами, 10 лютого завжди буває відмінне клювання.

2. Єфремов день гарний для проведення змов від болю в попереку і спині, ногах і руках. Якщо в цей час цикл зростаючого Місяця, проводять також обряди на приріст фінансового добробуту.

3. А ще не можна пропустити цей день жінкам, які страждають від побоїв чоловіка. 10 лютого вичитують спеціальні замовляння на приборкання злих чоловіків.

4. В народі існує повір'я, що на Єфрема забороняється вбивати в будинку будь-яких комах, будь то тарганів, цвіркунів або клопів.

5. А дівчата й жінки вірили, якщо сьогодні після полудня часто в дзеркало на своє обличчя дивитися, краса і молодість довго з нього сходити не будуть.

Привітайте сьогодні правильно Домовика з його іменинами

Наші предки головною подією сьогоднішнього дня вважали іменини Домовика. Хто він такий і чи в кожному будинку живе?

Домовик – це скупчення невидимої енергії. Залежно від того, яка в квартирі чистота, він може бути істотою позитивною, що піклується про домочадців і приносить користь, або від'ємним, який буде тільки вередувати. Тому лише від господарів залежить, який у них живе Домовик – хороший чи не дуже.

Головний обов'язок цієї істоти – стежити за чистотою в наших оселях. Прибирати, наводити в будинку затишок і порядок повинні господарі, а Домовик веде боротьбу зі сміттям енергетичним.

І коли сміття багато (живуть сварливі люди, постійно в родині відбуваються сварки, скандали, конфлікти), Домовик вимазується о цей енергетичний негатив, розбудовується і хуліганить.

Коли в сім'ї панує любов, спокій і лад, Домовик задоволений і постійно допомагає господарям – у будинку не буде ламатися техніка, битися посуд, пропадати речі. Він вбереже помешкання від крадіжки, нещасного випадку, пожежі. Особливо стежить за малюками і зберігає їх від різних бід.

Як відсвяткувати іменини Домовика?

Обов'язково іменинника треба пригостити. Наші предки в печі на загнетке залишали для Домовика в ніч з 9 на 10 лютого горщик з кашею, та ще й обкладали гарячим вугіллям, щоб не охолола, поки він надумає поласувати.

Також ставлять миску з молоком. Солодощі іменинник дуже поважає – печиво, цукерки, булочки з родзинками.

У сучасних квартирах ласощі для Домовика ставлять на кухні в місця, куди не буде доступу дітям і домашнім тваринам (за піччю, холодильником, шафою). Пригощаючи, попросіть про допомогу у господарстві.

У свято Домовика не забудьте також провести в будинку генеральне прибирання, щоб задобрити його, і покладіть за грубку якийсь подарунок, він дуже любить всякі блискучі дрібнички – ґудзики, намистинки. Не лайтеся сьогодні, не влаштовуйте скандалів і сварок, щоб іменинника не засмучувати.

Народні прикмети 10 лютого

Якщо 10 лютого цілий день дме вітер, значить літо очікується холодне і сире.

У трубі каміна або печі вітер загув, чекайте сильних морозів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *