Українська письменниця Оксана Забужко увійшла до складу журі «Берлінале — 2024»

Представник України входить до основного журі вдруге за всю історію фестивалю

Українська письменниця Оксана Забужко стала членкинею журі основного конкурсу 74-го Берлінського міжнародного кінофестивалю. Про це повідомили на офіційному сайті події.

«Оксана Забужко, яка написала свої перші вірші в юності, є чи не найвизначнішою письменницею в Україні. Вона вже видала понад 20 книг, серед яких поезія, проза та публіцистика», — пише про письменницю сайт Берлінале.

Там також нагадують, що Забужко викладала в університетах США (Пенсільванському, Гарвардському, Піттсбурзькому), отримала численні нагороди на батьківщині, а також французький Орден Почесного легіону, центральноєвропейську літературну премію Angelus за роман «Музей покинутих секретів» і премію «Книга року — 2022» за есей «Найдовша подорож» про історичні передумови нинішньої російсько-української війни.

Окрім Забужко, переможців визначатимуть:

акторка, режисерка, продюсерка та письменниця Люпіта Ніонго — голова журі;

актор і режисер Брейді Корбет (США);

режисерка Ен Хуей (Гонконг, Китай);

режисер Крістіан Петцольд (Німеччина);

режисер Альберт Серра (Іспанія);

акторка і режисерка Жасмін Трінка (Італія).

Українська письменниця Оксана Забужко увійшла до складу журі «Берлінале — 2024»0

Міжнародне журі вирішуватиме, хто отримає «Золотого» та «Срібного» ведмедів за найкращу режисуру, сценарій, найкращу чоловічу та жіночу роль, за найкращі ролі другого плану, за видатний мистецький внесок. А також вони вручать головний приз журі.

Вдруге за всю історію фестивалю до основного журі входить представник України — у 2005 році це був письменник Андрій Курков. 2023 року в журі категорії Generation 14plus запросили режисерку Катерину Горностай.

74-й Берлінський міжнародний кінофестиваль пройде 15–25 лютого. Цього року за нагороди змагатимуться 20 фільмів, серед яких одразу три українських: фільм «Трошки чужа» Світлани Ліщинської, документалка «Мирні люди» Оксани Карпович та ігровий повнометражний фільм «Редакція» Романа Бондарчука. Всі вони матимуть на фестивалі світові прем`єри. Переможців оголосять 24 лютого.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *