День пульмонолога відзначають 17 травня

Легені людини постачають тканини киснем, виводять вуглекислий газ і інші продукти обміну речовин. Цей процес підтримує рівновагу внутрішнього стану. Дихальна система може вражатися хворобами, які знижують працездатність, якість життя або загрожують йому. Щоб підвищити обізнаність суспільства про захворювання органів дихання, виразити пошану і вдячність фахівцям з їх лікування, установлено професійне свято, інформує Ukr.Media.

День пульмонолога відзначається щорічно 17 травня. У 2019 році дату справляють в Україні, Білорусі, Росії та інших країнах.

У святкуванні беруть участь пульмонологи, терапевти, співробітники лабораторій. До урочистостей приєдналися науковці, студенти, викладачі, інтерни профільних медичних спеціальностей ВУЗів.

Історія та традиції свята

Вперше свято пройшло в 1997 році. Ініціативу схвалили і підтримали багато країн. Заходи пропагують ідею регулярних оглядів, негайного реагування при виникненні проблем з диханням.

В цей день пульмонологів нагороджують почесними грамотами, дипломами за успіхи в роботі. У професійному співтоваристві організовуються конференції, семінари. Влаштовуються курси підвищення кваліфікації, заходи з обміну досвідом. В освітніх закладах проходять просвітницькі заняття. В ефірі телебачення і радіостанцій транслюють програми про пульмонологів, досягнення в медичній сфері. Експерти дають рекомендації по збереженню здоров'я легенів.

Про професію

Пульмонолог досліджує функціонування, анатомію, фізіологію легенів. Він лікує захворювання органів дихання. Проводить діагностику, оперативне втручання і догляд після нього. Кар'єра починається з навчання в медичному ВУЗі і подальшої клінічної практики. Це відповідальна професія.

Цікаві факти

Пульмонологи відзначають, що хронічний бронхіт, пневмонія, емфізема часто вражають любителів цигарок. У групі ризику знаходяться працівники шкідливих виробництв.

Алкоголь виводиться через легені. Їх тканини пошкоджуються надмірною кількістю етанолу. Подібний процес характерний для куріння. Шкідлива звичка вимагає великих зусиль для вдиху. Дим містить 100 шкідливих речовин. Найнебезпечніші — смоли, бензопірен, радіоактивні ізотопи.

Питома захворюваність органів дихання займає перше місце у всіх вікових групах.

У ряді держав пульмонологію називають грудною або респіраторною медициною. Самостійним напрямком вона стала в другій половині ХХ століття. Її прабатьки — фтизіатрія (лікування туберкульозу) та онкологія.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *