4 докуменальні історії до роковин аварії на Чорнобильській АЕС

Як катастрофа вплинула на Прип’ять та мешканців міста

У квітні 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа за всю історію атомної енергетики — вибух на Чорнобильській АЕС. Місто Прип’ять вмить перетворилося на зону відчуження з безліччю історій його мешканців.

Як вплинула трагедія на життя людей? Яким було місто раніше? Ми пропонуємо добірку документальних історій разом із медіасервісом MEGOGO.

«Чорнобиль» 

Це мінісеріал HBO про найжахливішу катастрофу кінця XX століття, що сталася на Чорнобильській АЕС. Завдяки рятувальникам та екстреній евакуації вдалося зберегти безліч людських життів. Валерій Легасов декілька років провів за розгадками причин Чорнобильської катастрофи. Він по-своєму бачить події, що сталися, і ділиться з глядачами зібраними фактами та історіями. Що відбулося насправді? З кількох оповідань складається одне і розкриває перед публікою таємниці подій минулого.

4 докуменальні історії до роковин аварії на Чорнобильській АЕС0

«Чорнобильська ОАЗА» 

Голова громадської організації «Екологічна нація» Богдан Красавцев пояснює наслідки вибуху на Чорнобильській АЕС. Дія оповіді відбувається безпосередньо в зоні відчуження, а її герої — люди й тварини. Автор ділиться, як катастрофа вплинула на їхні життя.

4 докуменальні історії до роковин аварії на Чорнобильській АЕС1

«Чорнобиль 35» 

Це документальний аудіосеріал, який складається з 14 історій людей про Чорнобильську катастрофу. Герої різної статі, віку та професій розповідають, як трагедія змінила їхні життя назавжди. Хтось лише народився напередодні аварії на ЧАЕС, а хтось працював у школах та виданнях, дехто рятував постраждалих та ліквідовував наслідки, а деякі досі патрулюють зону відчуження. Проте всі вони об`єднані спогадами про Прип`ять, якими й діляться в подкасті.

4 докуменальні історії до роковин аварії на Чорнобильській АЕС2

«Прип`ять »

Документальний аудіосеріал містить дев’ять історій про Прип’ять, де ніколи більше не житимуть люди. Серед них — діджей палацу культури «Енергетик», бібліотекарка, працівниця школи та інженери ЧАЕС. Кожен епізод розповідає життєвий етап героя: приїзд до міста, життя у Прип’яті, роль Чорнобильської станції, день напередодні та під час аварії, евакуацію. 

4 докуменальні історії до роковин аварії на Чорнобильській АЕС3

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *