Україні передадуть із Канади колекцію артефактів періоду Визвольних змагань

Україні передадуть із Канади колекцію артефактів періоду Визвольних змагань Ексклюзив 01.06.2024 11:30 Укрінформ Українська вільна академія наук у Канаді планує передати Україні колекцію артефактів періоду Визвольних змагань 1917–1921 років, зокрема архів Симона Петлюри.

Про це в інтерв'ю Укрінформу повідомила директорка Департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики Мар'яна Томин.

«Гадаю, що у вересні-жовтні до нас приїде унікальна колекція з періоду Визвольних змагань 1917–1921 років, які нам подарувала Канада, а саме Українська вільна академія наук. Зокрема, це – архів Петлюри», – сказала вона.

Томин уточнила, що Україні планують передати, зокрема, листи голови Директорії Української Народної Республіки Симона Петлюри та тодішніх генералів, інші зразки дипломатичного та офіційного листування й наказів. Також колекція включає зброю, фото, мапи, речі воїнів Армії УНР.

«Це як "скіфське золото", тільки ХХ ст.», – зауважила Томин.

Як повідомляв Укрінформ, у березні Нідерланди передали Україні вісім предметів археології, що були незаконно вивезені з території країни.

Канада Петлюра Артефакт

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *