Авторам фільму «20 днів у Маріуполі» вручили Шевченківську премію

Авторам фільму «20 днів у Маріуполі» вручили Шевченківську премію Фото 20.04.2024 15:54 Укрінформ У театрі імені Івана Франка після вистави «Украдене щастя» урочисто вручили Національну премію імені Тараса Шевченка творчій групі фільму «20 днів у Маріуполі».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Голова комітету премії ім. Шевченка Євген Нищук, звертаючись до лауреатів, зазначив: «Ми дуже дякуємо вам, ми памʼятаємо ваші важливі слова для України та всього світу. Ми справді горді від того, що нагородження Національною премією імені Тараса Шевченка збіглася із врученням Оскара. Але найголовніше – ми дякуємо вам за ваш мужній вчинок. Вчинок людей, вчинок журналістів, вчинок кіномитців. Вчинок, який вказує на те, що ми є незламними й обовʼязково переможемо».

Своєю чергою т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв привітав режисера фільму Мстислава Чернова, фотографа Євгена Малолєтку та продюсерку й журналістку Василісу Степаненко із їхнім великим досягненням.

«Через кіно ми доходимо до сердець людей, їх свідомості, і переконуємо в тому, що Україна потребує підтримки та допомоги. Ми говоримо це різними мовами, і в тому числі мовою кіно» – зазначив Карандєєв.

Урочисте вручення премії ім. Тараса Шевченка творчій групі фільму «20 днів в Маріуполі» / Фото надані пресслужбою театру ім. Івана Франка

Як повідомлялося, 9 березня Президент України указом затвердив лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року, серед яких була й творча група фільму «20 днів у Маріуполі». Раніше, команда не змогла вчасно відвідати церемонію вручення, адже перебувала у Лос-Анджелесі, США, очікуючи церемонію вручення «Оскару».

10 березня фільм «20 днів у Маріуполі» здобув премію «Оскар» як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перший в історії український фільм, який отримав «Оскар». Вранці 19 березня режисер повернувся до України.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Фото: МКІП

Шевченківська премія МКІП 20 днів у Маріуполі

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *