Земля втрачає Гольфстрім – він слабшає і сповільнюється

Німецькі кліматологи з'ясували, що Гольфстрім, тепла морська течія в Атлантичному океані, сповільнюється, переносячи в Північну Америку та Європу все менше теплої води, передає Ukr.Media.

За даними кліматолога Стефана Рамшторфа та його колег з Потсдамського університету в Німеччині, Гольфстрім сьогодні на 15% слабкіше, ніж у середині XX століття. Це значне падіння, яке зменшило обсяги переносимої води на 3 млн куб. м в рік — такий обсяг зіставим з 15 Амазонками. Вчені відзначають, що швидкість Гольфстріму зменшувалася в останні 150 років, а сьогодні досягла більш ніж півторатисячолітнього мінімуму — рекорд за всю історію спостережень.

Це ослаблення може бути пов'язано і з аномальними літніми «хвилями» жари, які спостерігаються в останні роки, і з таненням льодовиків Арктики і Гренландії, яке прискорюється страшними темпами.

«Це — те, що кліматичні моделі передбачали вже давно, хоча досі ми не були остаточно впевнені, що таке відбувається в реальності», — зауважує професор Рамшторф.

Прямі вимірювання швидкості Гольфстріму почалися зовсім недавно, тому в своїй аналітиці автори зверталися до свідчень, таких, як вимірювання температури в різних частинах Атлантичного океану і прибережних країн.

Вчені попереджають, що такі масштабні зміни ключового для клімату планети фактори можуть мати дуже серйозні наслідки для погоди по всій Землі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *