Загадки історії, які досі не можуть розгадати

Кожну з цих загадкових історій можна було б назвати детективом. Але в детективах, як відомо, всі таємниці розкриваються до останньої сторінки. А в цих історіях до розгадки ще далеко, хоча над деякими з них людство ламає голову не одне десятиліття, інформує Ukr.Media.

Бути може, нам зовсім не судилося знайти для них розгадки? Або коли-небудь завіса таємниці все ж прочиниться? А ви як думаєте?

Представляємо вам 15 найбільш таємничих загадок історії.

43 зниклих мексиканських студента

У 2014 році 43 студента педагогічного коледжу з Айотцинапи вирушили на демонстрацію в Ігуалу, де мала виступати перед жителями дружина мера. Корумпований мер доручив поліції позбавити його від цієї проблеми. За його наказом поліцейські затримали студентів, при чому в результаті жорсткого затримання загинули двоє студентів і троє випадкових свідків. Інших студентів, як вдалося з'ясувати, передали в руки місцевому злочинному синдикату «Гуеррерос Унидос».

На наступний день тіло одного зі студентів було знайдено на вулиці з зідраною з обличчя шкірою. Пізніше знайшли останки ще двох студентів. Родичі і друзі студентів організували масові демонстрації, спровокувавши повномасштабну політичну кризу в країні. Корумпований мер, його друзі і шеф поліції спробували сховатися, але через кілька тижнів були затримані. Губернатор провінції подав у відставку, було заарештовано кілька десятків поліцейських і чиновників. І лише одне так і залишилося таємницею – доля майже чотирьох десятків студентів до цих пір невідома.

Грошова яма Оук Айленд

Біля берегів Нової Шотландії, на канадській території, є маленький острів – Оук Айленд, або Дубовий острів. Там знаходиться знаменита «грошова яма». За легендою, місцеві жителі знайшли її ще в 1795-му. Це дуже глибока і складно влаштована шахта, в якій, за легендою, таяться незліченні скарби. Багато намагалися проникнути туди – але конструкція підступна, і після того, як шукач скарбів докопається до певної глибини, шахту починає інтенсивно заливати водою.

Кажуть, сміливці знайшли на глибині метрів 40 кам'яну табличку з нацарапаним написом: «На 15 метрів глибше закопані два мільйони фунтів». Не одне покоління намагалося дістати з ями обіцяний скарб. Навіть майбутній президент Франклін Делано Рузвельт у студентські роки в Гарварді з компанією друзів приїжджав на Оук айленд спробувати щастя. Але скарб не дається нікому. Та й чи є він там?..

Ким був Бенджамін Кайл?

У 2004 році невідомий чоловік прокинувся біля закусочної «Бургер Кінг» в штаті Джорджія. На ньому не було одягу, при ньому не виявилося документів, але найстрашніше – він нічого не пам'ятав про себе. Тобто, абсолютно нічого! Поліція провела ретельне розслідування, але не змогла виявити слідів: ні зниклих людей з такими прикметами, ні родичів, які впізнали б його по фото. Незабаром йому присвоїли ім'я Бенджамін Кайл, під яким він продовжує жити досі. Без документів і свідоцтв про яку-небудь освіту він не міг знайти роботу, але один місцевий бізнесмен, дізнавшись про нього з телепрограми, з жалю надав йому місце мийника посуду. Там він працює і зараз. Зусилля лікарів пробудити його пам'ять, а поліцейських – знайти його колишні сліди так і не дали результатів.

Берег відрубаних ніг

«Берег відрубаних ніг» – назва, дана берегу на північно-західному тихоокеанському узбережжі Британської Колумбії. Це страшне ім'я він отримав тому, що місцеві жителі кілька разів знаходили тут відрубані людські ноги, взуті в кеди або кросівки. З 2007 року до теперішнього часу їх було знайдено 17 штук, причому більшість – праві. Існує кілька теорій, що пояснюють, чому ноги викидає на берег – природні катаклізми, робота серійного вбивці… деякі навіть стверджують, що мафія знищує на цьому віддаленому пляжі тіла своїх жертв. Але жодна з цих теорій не виглядає переконливою, а ось де правда – не знає ніхто.

«Танцююча смерть» 1518 року

Якось влітку 1518 року в Страсбурзі жінка раптом почала танцювати посеред вулиці. Вона дико витанцьовувала, поки не впала від утоми. Найдивніше, що поступово до неї приєднувалися інші. Через тиждень у місті танцювало вже 34 людини, а через місяць – 400. Багато танцюристів померли від перевтоми і серцевих нападів. Лікарі не знали, що думати, і церковники теж ніяк не могли вигнати бісів, що вселялися в танцюристів. Зрештою, було вирішено залишити танцюристів у спокої. Лихоманка поступово зійшла на ні, але що викликало її, ніхто так і не дізнався. Говорили про якийсь особливий вигляд епілепсії,, про отруєння і навіть про таємницю, заздалегідь скоординованої релігійної церемонії. Але точної відповіді вчені того часу так і не знайшли.

Сигнал від інопланетян

15 серпня 1977 року Джеррі Еман, стеживши за сигналами з космосу в добровольчому Центрі дослідження неземних цивілізацій, зловив сигнал на випадковій радіочастоті, який явно йшов з глибокого космосу, з боку сузір'я Стрільця. Цей сигнал був набагато сильніший від космічного шуму, який Еман звик чути в ефірі. Він тривав лише 72 секунди і складався з зовсім певного, на погляд спостерігача, абсолютно випадкового переліку букв і цифр, який, однак, з точністю був відтворений кілька разів поспіль. Еман дисципліновано записав послідовність і повідомив про неї колегам по пошуку інопланетян. Однак подальші прослуховування цієї частоти нічого не дали, як і взагалі будь-які спроби зловити хоч який-небудь сигнал із сузір'я Стрільця. Що це було – розіграш цілком земних жартівників або спроба позаземної цивілізації вийти з нами на зв'язок – досі ніхто не знає.

Невідомий з пляжу Сомертон

А ось ще одне ідеальне вбивство, таємниця якого досі не розкрита. 1 грудня 1948 року в Австралії, на пляжі Сомертон в південній Аделаїді, було виявлено тіло невідомого чоловіка. Документів при ньому не було, лише в одній з кишень була знайдена записка з двома словами: «Таман Шуд». Це був рядок з рубаї Омара Хайяма, що означає «кінець». Причини смерті невідомого з'ясувати не вдалося. Судовий слідчий вважав, що мова йде про отруєння, але не зміг цього довести. Інші вважали, що йдеться про самогубство, але це твердження теж було бездоказовим. Таємнича справа розбурхала не тільки Австралію, але і весь світ. Особу невідомого намагалися встановити чи не у всіх країнах Європи і Америки, але зусилля поліцейських виявилися марними, а історія «Таман Шуд» залишилася вкрита завісою таємниці.

Скарби конфедератів

Ця легенда досі не дає спокою американським шукачам скарбів – і не тільки їм. Згідно з легендою, коли сіверяни вже були близькі до перемоги в Громадянській війні, скарбник уряду конфедератів Джордж Тренхолм у відчаї вирішив позбавити переможців законного видобутку – скарбниці сіверянів. Цю місію взяв на себе особисто президент конфедератів Джефферсон Девіс. Він разом зі своєю гвардією покинув Річмонд з величезним вантажем золота, срібла, коштовностей. Куди вони попрямували, не знає ніхто, але, коли сіверяни взяли Девіса в полон, ніяких коштовностей при ньому не було, і 4 тонни мексиканських золотих доларів також пропали безслідно. Таємницю золота Девіс так і не видав. Одні вважають, що він роздав його плантаторам Півдня, щоб ті закопали його до кращих часів, інші – що воно закопане десь в околицях Денвілла, штат Вірджинія. Деякі вважають, що на нього наклало лапу таємне товариство «Лицарі золотого кола», яке потай готувало реванш у Громадянській війні. Дехто навіть говорить, що клад захований на дні озера. Його досі шукають десятки шукачів скарбів, але ні до грошей, ні до істини ніхто з них поки докопатися не може.

Манускрипт Войнича

Загадкова книга, відома як «манускрипт Войнича», названа за прізвищем американського букініста польського походження Уілфреда Войнича, який купив її у невідомого в 1912 році. В 1915-му, уважніше придивившись до знахідки, він розповів про неї всьому світу – і з тих пір багато хто не знають спокою. За твердженнями вчених, манускрипт, написаний у XV-XVI століттях в центральній Європі. У книзі багато тексту, написаного убористим почерком, сотні малюнків, що зображують рослини, більшість з яких невідомі сучасній науці. Намальовані знаки зодіаку, лікувальні трави, які супроводжуються текстом, мабуть, рецептів їхнього використання. Втім, зміст тексту – лише домисли вчених, так і не зуміли зрозуміти його. Причина проста: книга написана на мові, досі невідомій на Землі, до того ж практично не піддається розшифровці. Хто написав манускрипт Войнича і навіщо, ми, можливо, не дізнаємося і через століття.

Карстові колодязі Ямалу

У липні 2014 року на Ямалі пролунав раптовий вибух, в результаті якого у землі з'явився величезний колодязь, ширина і висота якого досягали 40 метрів! Ямал – не найбільш населене місце на планеті, тому від вибуху і появи провалу ніхто не постраждав. Проте таке дивне і потенційно небезпечне явище вимагало пояснення, і на Ямал вирушила наукова експедиція. До неї увійшли всі, хто міг бути корисний для вивчення дивного явища. Тим не менш, приїхавши, вони так і не зуміли розібратися в причинах і природі того, що сталося. Мало того – поки експедиція працювала, на Ямалі точно таким же чином з'явилися ще два аналогічних провали! Досі вченим вдалося висловити лише одну версію – про періодичні вибухи природного газу, що виходить на поверхню з-під землі. Однак фахівці вважають її непереконливою. Ямальські провали залишаються загадкою.

Антикітерський механізм

Виявлений шукачами скарбів на затонулому давньогрецькому кораблі на початку ХХ століття, цей прилад, спочатку здавався ще одним артефактом, який виявився ні багато ні мало, першим в історії аналоговим комп'ютером! Складна система бронзових дисків, виготовлених з точністю і акуратністю, немислимими в ті далекі часи, дозволяла обчислювати положення зірок і світил на небі, час у відповідності з різними календарями і дати Олімпійських ігор. За результатами аналізів, прилад був виготовлений на рубежі тисячоліть – приблизно за століття до народження Христа, за 1600 років до відкриттів Галілея і за 1700 до появи на світ Ісаака Ньютона. Цей прилад обігнав свій час на тисячу з гаком років і досі вражає вчених.

Морські люди

Бронзовий вік, який тривав приблизно з XXXV по X століття до нашої ери, був періодом розквіту відразу декількох європейських і близькосхідних цивілізацій – грецької, критської, хананської. Люди розвивали металургію, створювали вражаючі архітектурні пам'ятники, ускладнювалися знаряддя праці. Здавалося, людство семимильними кроками рухається до процвітання. Але все розвалилося за кілька років. На цивілізовані народи Європи і Азії напала орда «людей моря» – варварів на незліченних кораблях. Вони спалювали і руйнували міста і села, палили продовольство, вбивали і забирали в рабство людей. Після навали скрізь залишалися руїни. Цивілізація була відкинута мінімум на тисячу років тому. У колись могутніх і освічених країнах зникала писемність, було втрачено багато секретів будівництва та роботи з металами. Найзагадковіше – що після навали «морські люди» зникли так само загадково, як і з'явилися. Вчені досі гадають, ким і звідки був цей народ і якою була його подальша доля. Але зрозумілої відповіді на це питання поки немає.

Вбивство «Чорної жоржини»

Про це легендарне вбивство писали книги, знімали фільми, але розгадати його так і не вдалося. 15 січня 1947 року в Лос-Анджелесі була знайдена жорстоко вбита 22-річна актриса Елізабет Шорт. Її оголене тіло піддали жорстоким знущанням: воно було практично перерублено навпіл і несло на собі сліди безлічі каліцтв. При цьому тіло було начисто вимито і повністю позбавлене крові. Цю історію широко розтиражували журналісти, давши Шорт прізвисько «чорна жоржина». Незважаючи на активні пошуки, поліцейські так і не змогли знайти вбивцю. Випадок з «чорною жоржиною» вважається одним з найстаріших нерозкритих вбивств в Лос-Анджелесі.

Теплохід «Оуранг Медан»

На початку 1948 року голландське судно «Оуранг Медан» подало сигнал СОС, перебуваючи в Маллакській протоці недалеко від берегів Суматри і Малайзії. За свідченнями очевидців, у радіоповідомленні говорилося, що капітан і вся команда мертві, а закінчувалося воно словами, які холодять душу: «я вмираю». Капітан судна «Сілвер Стар», почувши сигнал лиха, попрямував на пошуки «Оуранг Медан». Виявивши судно в Малаккській протоці, моряки з «Сілвер Стар» піднялися на борт і побачили, що там дійсно повно трупів, при чому причину смерті на тілах ніяк не видно. Незабаром рятувальники помітили йшовший з трюму підозрілий дим і на всяк випадок вважали за краще повернутися на свій корабель. І правильно зробили, тому що незабаром «Оуранг Медан» мимовільно вибухнув і затонув. Зрозуміло, через це можливість розслідування стала нульовою. Чому загинула команда і вибухнув теплохід, до цих пір загадка.

Багдадська батарейка

До недавніх пір вважалося, що людство освоїло отримання і використання електричного струму лише наприкінці XVIII століття. Однак артефакт, знайдений археологами в регіоні стародавньої Месопотамії в 1936 році, ставить цей висновок під сумнів. Пристрій складається з глиняного горщика, в який захована власне батарея: залізний сердечник, обгорнутий міддю, який, як вважається, заливали якоюсь кислотою, після чого він починав виробляти електрику. Багато років археологи вели суперечки про те, чи дійсно прилади мали відношення до вироблення електрики. Зрештою, вони зібрали такі ж примітивні вироби – і зуміли отримати з їх допомогою електричний струм! Так що, невже в стародавній Месопотамії вміли влаштовувати електричне освітлення? Оскільки письмових джерел тієї епохи не збереглося, ця загадка тепер, напевно, буде вічно хвилювати вчених.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *