За версією психологів: якості, якими повинна володіти хороша мама

У психології є такий термін — «досить хороша мати». Вперше його ввів Дональдс Вудс Винникотт — британський психотерапевт і педіатр.

Досвідчені матусі люблять розповідати молодим мамам про те, якими якостями повинна вона володіти, якщо хоче бути справді хорошою. Часто вони змальовують ідеальну картинку, якій не відповідає жодна жінка з дитиною на Землі.

Вона є

Хороша мати не пропадає довше, ніж на кілька днів, вона не кидає дитину, щоб поїхати на півроку у відрядження і не працює з ранку до ночі. Але всі ми люди, ми можемо захворіти і у нас можуть бути різні обставини і причини залишити дитину. Тому маму повинна замінювати ресурсна фігура, тобто людина, яка також сильно любить дитину. Це може бути бабуся, тато, няня — але ця людина повинна давати дитині багато тепла і визнання, інформує Ukr.Media.

Вона емоційно «включена» в дитину

Наскільки б мама не була зайнята, вона розуміє, що ніхто не замінить її. Тому вона проводить час з дитиною, щоб розуміти її. Тоді вона вчиться приймати весь спектр почуттів дитини і допомагати їй переживати їх.

Вона вміє впоратися з емоціями

Хороша мама вчасно може зупинити свою злість, агресію і страх за дитину. Так, у неї не завжди може це виходити, вона може зриватися, але, якщо вона може обняти дитину і сказати: «Все добре, мій малюк!», — тоді вона вже хороша мати.

Вона помиляється

Просто тому що вона жива. Згідно Винникоту, приблизно у 30% випадків мати помиляється. І її помилки потрібні дитині. Саме на мамі малюк «тренується» впоратися з гнівом, образою, сумом.

Якщо ви вважаєте себе ідеальною матір'ю, яка вміє передбачити всі бажання дитини, то психологи вважають, що ви обманюєте самі себе і видаєте підвищену тривожність за ідеальність.

Дитина для неї — не центр Всесвіту

Хороша мати має власне життя окреме від дитини. Вона має право відпочити від малюка і не відчувати за це провину.

Вона не живе заради дитини

Вона не відмовляється від особистого життя заради дитини, а якщо і робить це на час, то дитина ніколи не почує від неї про те, що тепер вона їй щось винна. Вона знає, коли потрібно відпускати дитину.

Може пожертвувати собою заради дитини в скрутну хвилину

Вона не живе заради дитини, але готова підтримати її в скрутну хвилину і допомогти. А також вона знає, як потім подбати про себе.

Вона дозволяє собі злитися

Хороша мати може злитися на дитину, втомлюватися від неї. При цьому вона не плутає свої почуття. Вона розуміє, що злиться на дитину не тому що вона погана, а тому що вона втомилася. Ви можете відчувати ненависть і роздратування відносно близьких вам людей, але при цьому ви їх не принижуєте — в цьому і є різниця.

Вона просто любить дитину

Як вміє, не завжди ідеально, як хотілося б, але більше всього на світі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *