Всі люди на Землі важать втричі менше грибів, – дослідження

При цьому маса людства більше всіх ссавців на планеті

Оцінка маси всього живого на Землі показала, що 80% ваги припадає на рослини, передає Ukr.Media.

Про це стало відомо після дослідження, проведеного вченими з США та Ізраїлю.

Згідно з їх оцінкою, маса людства на три порядки менше маси грибів. Крім того, дослідники встановили, що вуглець у складі живих організмів важить 550 гігатонн.

При цьому, 450 гігатонн, тобто 80% маси, вуглецю припадає на рослини. Ще 70 гігатонн вуглецю (трохи менше 13%) входить до складу клітин бактерій, 12 гігатонн (2%) — грибів.

На все царство тварин разом узяте припадає дві гігатонн, з яких половина – комахи, павукоподібні і ракоподібні. Вуглець, що входить до складу молекул, з яких складаються люди, важить 0,06 гігатонн. Це більше, ніж маса вуглецю тіл всіх диких ссавців.

При цьому домашні тварини — велика рогата худоба, свині та інші — "переважують" всіх диких ссавців. Маса домашніх більше в 20 разів.

Завданням учених було не оцінити масу живих істот, а знайти головне джерело білків на Землі. Але поки виникають труднощі з оцінкою маси і складу грунтових мікроорганізмів. Рон Мило, еколог з інституту імені Вейцмана в Ізраїлі, і його колеги розраховують відповісти на своє запитання до кінця цього року.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *