Що робити, якщо дитина категорично відмовляється спати, як її укласти

Дуже часто батьки стикаються з тим, що дитина відмовляється лягати спати. Слід зауважити, що порушення сну вважається небезпечним, але зустрічається це не дуже часто. Причому батьки самі припускаються помилок, через які і починаються проблеми зі сном, інформує Ukr.Media.

Чим загрожують часті нічні пробудження малюка

У перший рік життя постійні прокидання можуть бути нормальними. Тому варто брати до уваги кількість пробуджень і вік малюка, щоб дізнатися, чи потрібно почекати або вже пора починати працювати над цією проблемою. Якщо дитина прокидається сильно часто для свого віку, погіршується якість сну.

Якщо дитина часто встає вночі, це може вплинути на її організм:

  • погіршиться настрій;
  • знизиться активність під час денного неспання;
  • може з'явитися тремтіння в руках і ногах;
  • слабшають м'язи тіла;
  • сповільнюється зростання і розвиток.

Як укласти малюка спати

Стандартним методом вважається заколисування. В наш час до нього по-різному ставляться. Є прихильники, але є і ті, хто впевнені, що заколисування призводить до запаморочення. Однак якщо качати правильно, нічого поганого не буде. Заколисувати варто в ліжку або в колисці зі спеціальним механізмом.

Багато дітей можуть заснути тільки разом з батьками. Це пояснюється тим, що дитині потрібно відчувати запах і тепло близької людини. Це часто зручно для мам, адже вночі не потрібно по багато разів бігати до ліжечка.

Однак тут потрібно бути обережними: малюка не варто класти на краю ліжка. Найкраще дитину не брати з собою в ліжко, а просто пересунути її ліжечко ближче до свого.

Слід зауважити, що дитині потрібно зручне місце для сну. Обов'язково потрібно, щоб матрац був комфортним, а постільна білизна м'якою, щоб вона не дратувала ніжну шкіру малюка. Ліжечко повинне бути саме для відпочинку, але ніяк не для ігор і прийняття їжі.

Як привчити дитину до нормального режиму сну

Для дитини краще відразу встановити постійний час, коли її потрібно відправлятися в ліжечко. Причому такого розкладу повинні дотримуватися діти будь-якого віку. Укладання має виглядати звичною і приємною процедурою.

Перед сном варто малюкові прийняти ванну, прочитати йому казку або розповісти свою історію. При цьому в спальні краще включити приглушене світло. Всі сучасні гаджети перед сном повинні бути вимкнені. Відключати їх варто приблизно за годину до відходу до сну.

Кімната малюка повинна бути темною і спокійною. Для того, щоб з вулиці не проникало стороннє світло, варто придбати щільні штори. Допомогти дітям швидко заснути допоможуть прогулянки на свіжому повітрі, вони мають бути кожен день.

Яка користь від нічного сну для малюка

Під час сну росте мозок малюка. Діти, які мають хороший сон, не так вередують вдень. З ними простіше знайти компроміс, вони здатні краще підлаштовуватися під зміну подій. Крім того, ці діти легше переносять розставання з мамою і спокійно себе почувають з нянею або бабусею.

Недолік нічного відпочинку може негативно відбитися на гормоні росту, так як він виробляється під час сну. Чим гірше дитина спить, тим повільніше зростає.

Крім того, недолік сну погано впливає на вагу дитини. У тому випадку, якщо спостерігається збій у виробленні гормону лептину, який несе відповідальність за відчуття насичення, малюк їсть і у нього не виходить зупинитися.

Діти, які погано сплять, можуть відчувати порушення координації. Це призводить до того, що малюк сам себе травмує. Він часто спотикається і падає навіть на рівному місці.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *