Результати дослідження: час, проведений наодинці з собою — найкращий спосіб відпочити

Коли за вікном негода, цілком природне бажання – відпочити, згорнувшись калачиком з цікавою книгою в руках. Вченим вдалося довести, що в бажанні відмовитися від відвідування вечірки на вихідних на користь книги немає нічого поганого.

Нещодавно було проведено масштабне дослідження, яке отримало назву «Тестування способів відпочинку». Щоб скласти вичерпний список занять, які люди вважають найбільш сприятливими для відпочинку, автори цього проєкту опитали 18 тисяч осіб, із 134 різних країн. Ще одна мета експерименту полягала в тому, щоб визначити вплив таких заходів на здоров'я і добробут людини, інформує Ukr.Media.

За підсумками опитування найбільш популярними способами відпочити виявилися:

 • Почитати – 60%,
 • Побути на природі – 53%,
 • Побути на самоті – 52%,
 • Послухати музику – 41%,
 • Взагалі нічого не робити – 40%,
 • Прогулятися – 38%,
 • Прийняти ванну або душ – 37%,
 • Полуденний сон – 37%,
 • Подивитися телевізор – 36%,
 • Помедитувати або зайнятися практикою усвідомленості – 25%.
 • При цьому науковці вказують на тенденцію до зростання популярності усамітнення:

  «Цікаво, що традиційні зустрічі з друзями і родичами, а також бажання випити в громадському місці виявилися в даному рейтингу нижче прагнення до самоти. І побути на самоті хотіли не лише інтроверти. Екстраверти теж цінують можливість побути зі своїми думками, а тому вважають такий спосіб проведення часу більш сприятливим для відпочинку, ніж перебування в компанії інших людей».

  Ще одне дослідження, проведене вченими з Фінляндії, показало, що як інтроверти, так і екстраверти вважають соціальне життя виснажливим. У статті під назвою «Щастя зараз, втома після? Доброзичливість екстравертів призводить до миттєвого поліпшення настрою і до подальшого стомлення» йдеться про те, що хоча екстраверти і кажуть про поліпшення самопочуття від соціальних контактів, але через три години після цього вони відчувають виснаження.

  В цьому є певна логіка, якщо врахувати кількість енергії та уваги, які йдуть у людини на те, щоб провести час з кимось іншим. Спочатку ви можете не усвідомлювати цього, але ваше тіло і розум відразу помічають, що ви зустрічаєтеся зі страхом спілкування з іншими людьми перед тим, як з вами заговорять.

  Крім того, після початку бесіди ви повинні постійно стежити за словами, мімікою співрозмовника і вашим оточенням (наприклад, за іншими відвідувачами бару або ресторану), за тим, як ваша розмова впливає на соціальну обстановку в офісі, і не викликають сказані вами слова занепокоєння у вашої другої половинки і її бажання піти. Не дивно, що після всього цього вам хочеться відпочити.

  Згідно з результатами згаданого вище теста, 68% людей (як інтровертів, так і екстравертів) кажуть, що хотіли би більше відпочивати.

  Тривалість відпочинку за попередній день становила в середньому 3 години, однак для того, щоб відчувати себе добре, люди воліли б 5-6 годин. Іншими словами, виходить, що нам необхідно відпочивати удвічі довше, ніж зараз. Особливо це стосується осінньо-зимового періоду, коли навколишній світ і природа немов сповільнюються, готуючись до холодів і темряви. Це ідеальна пора для того, щоб впасти у сплячку, зайнятися самоаналізом, подумати про все хороше і погане. А також дати собі трохи часу просто пожити, нічого не роблячи.

  Щоб насолодитися цим цілющим часом відпочинку, потрібно спочатку позбутися від почуття провини за те, що ви збираєтеся розслабитися. Потрібно брати до уваги наукові факти: читання книг, безцільне ходіння по дому, тривале купання у ванній або бажання прогулятися одному замість «обов'язкового» виходу в люди з сім'єю є більш ніж просто приємним проведенням часу. Насправді це прояв турботи про себе, і вона надзвичайно важлива як для фізичного, так і для психічного здоров'я людини.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *