Прибирання в будинку: способи, які полегшують життя

Є дівчата, які обожнюють займатися прибиранням. Для них це медитація. Але якщо ви не належите до числа цих фей, то вам напевно знадобляться поради професійних прибиральниць, інформує Ukr.Media.

Японський метод збирання Конмарі сколихнув свідомість деяких домогосподарок, але так і не пішов в широкі маси. По-перше, основна рекомендація — взяти й викинути все зайве — це за межами нашого менталітету. В епоху знецінення гривні багатьом здається логічніше вкласти гроші в покупку нової шубки та мікрохвильовки, ніж у банківські активи. До того ж «взяти й викинути» легко, якщо ви живете одна. А якщо чоловікові неодмінно потрібно, щоб вся його робоча документація зберігалася у вас вдома на письмовому столі? А якщо син виставляє роботів з лего на загальний огляд? Або дочка не відчуває себе щасливою без дюжини плюшевих ведмежат і рожевих поні, розсаджених на килимі? І все це в хрущовській «двійці»…

По-друге, навіть тим, хто зважився викинути все зайве, як не крути, доведеться відтирати та відчищати те, що залишилося. І ось тут вам знадобляться поради. Іноді правильно підібраний засіб може майже вдвічі скоротити час, що витрачається на прибирання. І вже точно воно заощадить ваші сили.

З чого почати

Це тільки на перший погляд здається, що якщо підлогу не підмітати, а відразу приступити до вологого прибирання, то вийде швидше. Насправді це не так, адже пил — це абразивний матеріал, який, якщо відразу додати води, комкується, укрупнюється і залишає на поверхні мікроцарапинки. Через них поверхня здається вічно брудною — скільки не відтирай. Ось чому перед вологим прибиранням обов'язково потрібно проводити сухе — пилососом, віником, серветками.

Ви, звичайно, знаєте, чим покритий ваш паркет? Якщо лаком, то для догляду за ним підійдуть будь-які засоби на водній основі, а от якщо воском, то використання води треба повністю виключити, інакше на етапі «миття підлоги» ви застрягнете назавжди.

Як відтерти те, що вже не відтирається

При виведенні плям з килимів або меблів наносьте очисник не втираючими, а промокальними рухами, від краю плями до центру (інакше пляма може збільшитися в розмірі). Використовуйте тільки білі ганчірки та щіточки: кольорові від плямовивідника можуть злиняти — і буде у вас ще одна пляма.

Щоб відтерти жуйку від килимів або м'яких меблів, її треба заморозити. Професійні прибиральники використовують для цього спеціальний спрей (він так і називається: «Chewing gum remover»). Але у звичайних супермаркетах такі не продаються. Що ж робити? Спробуйте звичайний спрей для заморозки, він продається в аптеках і спортивних магазинах в якості знеболювального.

Всі миючі засоби поділяються за рівнем pH — кислотні та лужні. Найбільш агресивні — кислотні, вони видаляють сильні забруднення в унітазі, раковинах, ванні. Лужні теж досить агресивні, підходять для кухонних поверхонь. Змивати й ті, і інші потрібно тільки холодною водою: при нагріванні пари можуть пошкодити дихальні шляхи та слизову оболонку очей.

Як відстрочити чергове прибирання

Коли ви проводите прибирання у ванній, не забувайте очищати від пилу і бруду витяжку. Якщо решітка забита, ванна погано вентилюється. Якщо ванна погано вентилюється, то незабаром вам доведеться боротися з грибком і цвіллю.

Натуральні дерев'яні покриття після вологого прибирання обов'язково протріть сухою ганчіркою: дерево дуже добре вбирає воду, через це змінює колір і деформується. Якщо підлогове покриття — лінолеум, то потрібно стежити за тим, щоб на нього не потрапляли взуттєвий крем, помада, спиртовмісні продукти: з лінолеуму їх вже нічим не відітреш.

При чищенні керамічної плитки не можна використовувати агресивні засоби на основі кислоти, тільки лужні: кислота пошкоджує міжплиткові шви — і скоро вам може знадобитися не прибирання, а ремонт.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *