Пищить зарядний пристрій смартфона — чи це небезпечно

Багато власників смартфонів помічали, що при зарядці гаджета блок живлення видає дивний звук. Зазвичай писк триває кілька хвилин, але іноді його можна почути і після того як пристрій було вимкнено з розетки. Щоб зрозуміти, чи небезпечно це, необхідно розібратися, звідки і з якої причини йде сигнал, інформує Ukr.Media.

Причини високого звуку

Писк можуть викликати такі несправності:

 • Погана якість дроселя, блокуючого високі частоти. В цьому випадку пристрій нагрівається і пищить навіть після виключення з розетки. Якщо дросельна котушка перегорить, зарядник зламається, тому його рекомендується замінити.
 • Роздувся конденсатор. Щоб переконатися, що електронний компонент дійсно здувся, потрібно розібрати прилад. Якщо є бажання конденсатор можна поміняти, але найчастіше купити новий пристрій простіше і дешевше.
 • Джерело писку — високочастотний трансформатор. Коли він не в порядку, блок вібрує, і людина чує неприємні звуки. У дешевих зарядниках трансформатори часто виготовляються не за стандартами, тому вони можуть некоректно функціонувати відразу ж. У фірмових блоках живлення можливий заводський брак, але навіть справне пристосування легко зламати, впустивши або випадково стукнувши об тверду поверхню.

  Чому писк чути не завжди

  Зарядні пристрої працюють на високих частотах. При цьому напруга 220В нерідко змінюється на 310В. Це призводить до створення змінного струму, який проходить через невеликий феритовий трансформатор. Низьковольтна напруга подається на вихід, через що створюються посилені вібрації і писк, що нагадує ультразвук. Це явище вважається нормальним, тому, якщо писк чути лише зрідка, хвилюватися не варто.

  Наскільки небезпечне пищання

  Звуки, що видаються зарядним пристроєм, не означають, що він вийшов з ладу. Така зарядка може прослужити роками, добре справляючись зі своїм призначенням. Більш того, писк не є приводом для звернення в сервісний центр.

  Основна проблема пищання — дратівливий звук, який з часом може посилитися. Крім того, існує невелика ймовірність того, що прилад вийде з ладу, зіпсувавши телефон або навіть ставши причиною короткого замикання і загоряння. В останньому випадку небезпека загрожує не тільки гаджету, але і людині.

  Чи можна усунути проблему

  Ремонт зарядника невигідний, жоден майстер за нього не візьметься. Багато користувачів терплять писк, але якщо він сильно дратує, єдине, що можна зробити — купити новий пристрій. Якщо гарантійний термін ще діє, можна звернутися до продавця або зателефонувати на гарячу лінію виробника з проханням замінити покупку.

  Писк зарядника може бути наслідком зміни напруги в мережі або поломки пристрою. Якщо звук чути щоразу при включенні приладу в розетку, а сам блок живлення нагрівається, пристосування рекомендується замінити. Імовірність того, що подібна несправність призведе до замикання невелика, але виключати її, особливо якщо телефон і зарядник виготовлені різними виробниками.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *