Ось чому в Радянській армії онучі були популярніші, ніж шкарпетки

Слід зазначити, що це не винахід радянської армії. Портянкам як військовій технології більше тисячі років. Спершу їх носили разом з лаптями та іншоим традиційним давньоруським одягом, однак згодом онучі придбали величезну популярність саме у військовій справі. Чому ж вони були настільки затребувані? Сьогодні ми розповімо вам про це, інформує Ukr.Media.

Онуча – простий і універсальний предмет гардеробу

Саме простота і універсальність онучі зробили її такою популярною в російській армії. По суті, для того, щоб зробити онучу, підійде практично будь-яка тканина – головне, щоб її розмір був достатнім. До того ж правильно намотана онуча не натирає ногу. Зручність – це друге питання: в російських збройних силах боєздатність і збереження солдата завжди були важливіші його особистого комфорту і зручності.

Онуча в гігієнічному сенсі краще носка

У це складно повірити, але це так: онуча набагато швидше сохне, легше переться, краще вбирає піт і в цілому є більш гігієнічною, ніж шкарпетки. І наостанок те, у що зовсім вже важко повірити: онуча практично не смердить, на відміну від шкарпеток.

Онуча більш довговічна і надійна

Якщо під час рейду у вас промокли шкарпетки – це катастрофа. Йти так не можна, їх потрібно тільки сушити. Онуча в цьому випадку демонструє дивовижну надійність: у разі намокання досить просто-напросто перемотати її знову сухою стороною. До речі, те ж саме стосується і проблеми, пов'язаної з дірками і протертостями. Дірявий носок краще відразу викинути, тоді як онучу можна просто намотати знову.

Онуча тепліша, ніж носок

Навіть самий теплий носок і поруч не стояв з онучею. Її тканина чудово зберігає тепло навіть у мінусову температуру, чого не можна сказати про шкарпетки.

Онучі надіваються швидше, ніж шкарпетки

Існує ще дідівський спосіб надіти онучі буквально за секунду. Для цього потрібно по-особливому загорнути і покласти їх на чоботи. У разі бойової тривоги солдати просто «встрибують» у черевики, автоматом надягаючи онучі. Звичайно, для тривалого рейду або марш-кидка слід перемотати їх по-нормальному, але якщо це термінова тривога або несподівана побудова, то і так зійде.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *