Як Wi-Fi впливає на наш органiзм

Тим часом Норвезький експертний комiтет дослiдив феномен так званої надчутливостi до електромагнiтних хвиль, симптомами якої є бiль голови, втома, розлади сну, бiль у м'язах, передає Ukr.Media.

Тож як безпровiдний iнтернет впливає на нас iз вами? Про це ми запитали Миколу Макарчука, фiзiолога, доктора бiологiчних наук, професора навчально-наукового центру "Iнститут бiологiї та медицини".

Чому електромагнiтнi хвилi впливають на органiзм людини?

— Усе тому, що в живому органiзмi теж є електричнi iмпульси, якi проходять по нервовiй системi та керують тiлом. А мозок людини, як складна електрохiмiчна система, найбiльш уразливий до дiї зовнiшнiх електромагнiтних хвиль. Особливо якщо вони дуже сильнi, як от Wi-Fi, i можуть перешкоджати руху природних електричних iмпульсiв у тiлi людини.

I якi змiни в мозку стаються внаслiдок постiйного перебування бiля Wi-Fi-роутера?

— Порушуються такi тонкi механiзми, як увага та концентрацiя. Можливi запаморочення й так званий синдром дезадаптацiї. Простiше кажучи, людина знервована, почувається розгубленою, робить помилки. Загальний стан органiзму нагадує такий, який з'являється пiд впливом сонячних бур (а це, до речi, теж електромагнiтнi хвилi).

Особливо цi симптоми вiдчувають люди з хронiчними хворобами серцево-судинної чи дихальної системи, а також лiтнi люди. Молодий здоровий органiзм краще адаптується до впливу електромагнiтних хвиль. Але наслiдки можуть проявлятися з часом, i нiхто достеменно не знає, якi вони будуть. Зрештою, те, що надто сильнi електромагнiтнi хвилi лише завдають шкоди органiзму, — давно вiдомий факт.

Якi докази?

— Офiцiйно шкiдливий вплив Wi-Fi визнала Всесвiтня органiзацiя охорони здоров'я. Найпростiший експеримент на пiдтвердження цiєї тези провели в Данiї. Щоб переконати школярiв менше користуватися Wi-Fi, групi юних добровольцiв запропонували покласти на нiч пiд подушку телефон, пiд'єднаний до безпровiдного iнтернету. Зранку в них виявили спазми судин. А самi дiти жалiлися, що їм важко зосередитися на виконаннi завдань.

То все ж як можна вберегтися вiд згубного впливу цих iмпульсiв?

— Треба щонайменше вимикати на нiч Wi-Fi-роутер i взагалi триматися вiд нього якнайдалi. Якщо вдома є дiти, вагiтнi жiнки чи люди лiтнього вiку, краще взагалi перейти на кабельний iнтернет. Бо насправдi нас оточує дуже багато електромагнiтних хвиль. Чи зашкодять вони, залежить вiд їх iнтенсивностi, регулярностi та iндивiдуального стану здоров'я конкретної людини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *