Як правильно відновити відносини з близькою людиною, яку ви образили

Партнер стверджує, що ви вели себе грубо і бездушно, а ви відчуваєте шок, образу або збентеження? Ці кроки допоможуть вам виправити ситуацію, поки не пізно, інформує Ukr.Media.

Дивіться ширше

Якщо вас звинувачують у поганій поведінці, ще не означає, що вас вважають поганою людиною. Просто ви зробили щось, що зачепило партнера. Не турбуйтеся. У вас з'явилася можливість дізнатися дещо нове про себе і навіть поліпшити відносини. Оцініть, що партнер довіряє вам і не боїться бути відвертим. Навіть якщо він здається сердитим або відчуженим, він проявляє свою вразливість, даючи зрозуміти, як вплинули на нього ваші слова чи вчинки. Подякуйте йому: «Спасибі, що довіряєш мені настільки, що зміг сказати про це».

Не захищайтеся

Оборонна позиція — пастка, в яку потрапляє багато людей, коли їм роблять зауваження. Не виправдовуйтеся за те, як ви себе вели. Не кажіть, що ви зробили це з добрих спонукань і не хотіли нікого образити: адже йдеться не про ваші наміри, а про вплив, який справили ваші вчинки. Не намагайтеся довести, що ви хороша людина, перераховуючи свої достоїнства. Не намагайтеся вчити партнера, як йому реагувати, це буде сприйнято як тиск і захід зверху.

Поставтеся до слів партнера серйозно. Визнайте, що є проблема, яку необхідно вирішити

Критичні зауваження не всім даються легко, тому прислухайтеся до них. Дайте партнерові закінчити, не перебивайте. Покажіть, що вам небайдужі його почуття. Якщо партнер побоюється вашої реакції, постарайтеся його заспокоїти: «Мені шкода, що я сказав щось образливе. Я хочу, щоб тобі було добре зі мною, а якщо моя поведінка змушує тебе страждати, це погано. Я цього не хочу». Ваші слова дають зрозуміти, що ви небайдужа людина, яка готова мінятися.

Проявіть терпіння

Якщо вам не зовсім ясно, чому ваші слова так вразили партнера, розпитайте його. Визнайте, що ваш співрозмовник у чомусь правий. Зверніть увагу на свою позу і жести. Переконайтеся, що ви не склали руки на грудях і не скрипите зубами від злості. Скажіть: «Я правда не розумію, чому мій вчинок так зачепив тебе. Не міг би ти пояснити, в чому справа?».

Визнайте біль і розчарування партнера

Дайте зрозуміти, що вам небайдужий чужий біль. Переживання партнера не завжди пов'язані з вами, але необережні слова і вчинки воскрешають болючий досвід минулого. Скажіть: «Мені шкода, що тобі довелося терпіти подібну поведінку від батьків, а тепер я роблю так само. Ти заслуговуєш кращого».

Визнайте, що у вас є «сліпі плями»

У багатьох є несвідомі стереотипи чи упередження, що визначають нашу поведінку. Поясніть, як вони вплинули на ваші вчинки. Запитайте партнера: «Що я можу зробити, щоб все виправити?»

Поясніть свої слова і вчинки, якщо вони були невірно витлумачені

Можливо, ви сказали одне, а мали на увазі зовсім інше. Якщо так, будь ласка, вибачтесь за непорозуміння і образи, які ви вчинили: «Пробач, я справді не знав, що ти довго чекала мене. Я ненавиджу змушувати когось чекати. Я розумію, може здатися, що я не ціную і не поважаю тебе. Логічно, що ти так подумала, враховуючи, як зневажливо поводилися з тобою в дитинстві, коли ти цього не заслуговувала. Я відчуваю себе жахливо за те, що змусив тебе знову відчувати себе небажаним».

Не лайте партнера за «надмірну чутливість»

Це дуже поширений маневр, який використовують маніпулятори, щоб відвернути увагу від своїх помилок. Не відмахуйтеся від партнера як від надто агресивного або «незручного». Навіть якщо це правда, вона не дає вам права зривати на ньому злість. Шукайте проблеми в собі, а не в іншій людині.

Не затягуйте з вибаченнями

Вирішивши проблему, не варто довго вибачатися або розпитувати, як партнер до вас ставиться. Не він повинен втішати вас, а ви повинні загладити провину перед людиною, якій заподіяли біль. Все, що для цього потрібно: визнання помилки і коротке вибачення. Якщо ви продовжуєте виправдовуватися, це змушує партнера стати вашим емоційним опікуном. Виходить, що жертва втішає агресора. З часом людина перестане бути відвертою, тому що вважатиме вас надто ніжними, а це зажене проблему вглиб.

Будьте готові випробувати біль

Ймовірно, вам доведеться пережити дискомфорт від того, що ви зробили невірний крок і визнали свої помилки. Але при правильному підході це зміцнює відносини. Ваші зусилля будуть оцінені, і ви зрозумієте, що знаходитеся на вірному шляху.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *