Як почати використовувати менше паперу?

Правильна економія ресурсів завжди однаково пов'язана і з особистою економією, і з турботою про довкілля. Це стосується і економії на папері, інформує Ukr.Media.

Здається, що зараз споживання паперу має скорочуватися. Адже ми купуємо менше книг, пишемо менше листів, використовуємо електронні підписи замість звичних паперових документів. Але водночас ми звикли до комфорту: користуємося одноразовими рушниками, серветками. Бізнес не економить на друкованій рекламі. Як підсумок, споживання паперу не зменшилося, а збільшилося в 6 разів у порівнянні з шістдесятими роками минулого століття!

При цьому процес виробництва паперу не назвеш екологічним. Те, що для виготовлення паперу вирубуються ліси, знають навіть діти. Але про те, що при виробництві і відбілюванні папери в атмосферу викидаються ртуть, хлор, фосфор і свинець, що провокують різні захворювання у людей, включаючи онкологію, мало хто замислюється.

Ось прості способи, щоб економити папір.

Перехід з одноразового на багаторазове

Мова йде про одноразовий паперовий посуд, серветки, рушники і носові хустки. Фарфоровий або керамічний посуд, рушники і серветки з тканини не тільки більш солідні і приємні у використанні, але і допоможуть зробити планету чистішою.

Електроніка замість паперу

Замінюйте папір електронними версіями завжди, коли це можливо. Читайте книги та журнали в електронному вигляді. Пишіть електронні листи, відправляйте електронні листівки.

Виготовлення паперу своїми руками

Якщо попередня пропозиція щодо написання і відправлення електронних листівок і листів викликала зневіру, пропонуємо екологічний спосіб привітати близьких людей. Зробити це можна за допомогою листівок і листів, написаних на папері ручної роботи. В інтернеті можна знайти безліч майстер-класів з виготовлення такого паперу. І робиться він з паперових відходів, а також блискіток, конфеті і рослин. Це екологічно, ексклюзивно і приємно — отримати або виготовити такий унікальний лист або листівку.

Електронний гаманець

Сплачуйте рахунки через онлайн-банкінг. У банкоматах немає потреби роздруковувати паперові чеки. Всю інформацію, яка в них міститься, можна вивести на екран банкомату або свого мобільного телефону. Не друкуйте квитки на заходи та транспорт, купони на знижку, якщо їх можна пред'явити в електронному вигляді.

Розумний друк

Ставтеся серйозно до роздрукування документів на принтері:

  • можна друкувати на обох сторонах паперу;
  • не завжди потрібно друкувати весь документ: іноді досить надрукувати вибірково фрагменти або сторінки;
  • можна економити місце на аркуші паперу, налаштовуючи поля більш економно, ніж вони встановлені за замовчуванням;
  • можна використовувати більш дрібний шрифт і міжрядковий інтервал;
  • якщо вам потрібно надрукувати щось з інтернету, копіюйте все, що потрібно, в текстовий редактор і друкуйте тільки це, без зайвих картинок, фотографій і реклами.
  • і, звичайно, користуйтеся функцією попереднього перегляду документу перед друком, щоб переконатися, що папір буде використаний раціонально.

Чернетки

Навіть у найбільш відповідальних людей є аркуші паперу, використані з одного боку. Якщо вони більше не потрібні, використовуйте чисту сторону для неофіційних потреб: віддайте дитині для малювання, робіть на них замітки, роздрукуйте розмальовки.

Гігієна

На виробництво таких засобів гігієни, як дитячі підгузки, теж йде целюлоза. І побічно ця тема відноситься до економії паперу. Підгузки можна з успіхом замінити на багаторазові. Економія на цих засобах гігієни дійсно відчутно відбивається на бюджеті сім'ї.

Ні паперовій рекламі

Не беріть паперові каталоги в магазинах і листівки на вулиці. Вони будуть існувати до тих пір, поки вони працюють. Каталоги можна переглядати в електронному вигляді. Для пошуку знижок, акцій і спецпропозицій від магазинів є зручні програми для телефонів.

Представники «Грінпіс» стверджують, що, дотримуючись наведених нескладних правил, кожна людина може заощадити близько 10 кг паперу на рік. Ми всі можемо зробити цей внесок у збереженні лісів і навколишнього середовища!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *