Дайте відповідь на одне питання, щоб дізнатися, нарцис ви чи ні

Немає нічого поганого в тому, щоб мати хорошу самооцінку і заохочувати себе за якісь заслуги. Хороші взаємини з самим собою — запорука успішного спілкування з іншими людьми. Але є люди, яким цього недостатньо. Вони вважають себе кращими і бажають чути від оточуючих лише хвалебні промови. Але як зрозуміти, де перейшов грань розумного і дізнатися, чи не з'явилися в характері нотки самозамилування?

Що таке нарцисизм

Це риса характеру, яка полягає в необ'єктивній оцінці себе і своїх досягнень, зацикленості і самозакоханості, що не відповідають реальному стану справ. Термін узятий з грецького міфу про юнака Нарциса, який обожнював милуватися власною красою і відкинув закохану в нього німфу, за що поніс покарання. Крім того, прояви риси можна побачити в таких відомих літературних персонажах, як Доріан Грей або мачуха Білосніжки. Психологи відносять нарцисизм до особистісних розладів, а колишній агент ФБР Джо Наварро написав книгу, в якій описав рису як захворювання, властиве психопатам. Насправді нарцисизм має мало спільного зі звичайною завищеною самооцінкою і любов'ю до себе. Тому важливо вчасно його розпізнати і почати боротися, інформує Ukr.Media.

7 смертних гріхів Нарциса

  • Безсоромність. Ганьба — то слово, якого немає в лексиконі таких людей. Їм не буває соромно за щось, та й вибачень навряд чи дочекаєтеся.
  • Гординя. Нарциси завжди і в усьому кращі. На жаль, тільки у своїй голові. Вони пишаються своїми уявними досягненнями і приписують собі порятунок всього світу.
  • Зарозумілість. Людина з розладом особистості завжди скористається нагодою звеличити себе, принизивши або образивши іншого.
  • Заздрість. Нарцис не може спокійно дивитися на більш успішну людину, хоча навіть собі не зізнається у своїх почуттях.
  • Маніпуляція. Самовпевнена людина обожнює командувати і стежити за тим, щоб їй підпорядковувалися. В іншому разі чекай біди.
  • Порушення чужих кордонів. Нарцис не дозволить зайти в його зону комфорту — але з задоволення зробить подібне з вами.
  • Егоцентризм. Звичайно, можна спілкуватися з нарцисом. Але тільки про нього, його переживання і досягнення. Для нього співрозмовники — жилетка або зручні вуха, яким потрібно обов'язково все про нього дізнатися.

Тест на нарцисизм

Якою мірою ви згодні з цим твердженням "Я — нарцис"? Постарайтеся відповісти максимально щиро і чесно. Оцінюйте за шкалою від 1 (не вірно) до 7 (вірно).

Якщо ви повністю згодні з цим твердженням, то ви нарцис! Чому? Все дуже просто. Згідно з дослідженням Університету Огайо, люди, які готові визнати свій нарцисизм, найчастіше і є володарями риси, бо пишаються цим фактом і не вважають його чимось поганим і негативним.

Намагайтеся не бути упередженими і будьте добрішими до себе та інших. Нарцисизм — це проблема, і не потрібно боятися почати її вирішувати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *