Астрономи вирахували, скільки триває доба на Венері

Вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі і ряду обсерваторій в США в результаті 15-річних радіолокаційних спостережень визначили точну тривалість дня на Венері, нахил її осі і розмір її ядра, йдеться в повідомленні університету, інформує Ukr.Media.

Відзначається, що обертання Венери дає інформацію, як розподіляється маса планети від ядра до поверхні, що сприяє розумінню історії формування планети, вулканічної активності і т. д.

"Крім того, без точних даних про те, як рухається планета, відхилення при будь-яких майбутніх спробах посадки можуть перевищувати 30 кілометрів", — йдеться в повідомленні.

Нові радіолокаційні вимірювання показують, що середній день на Венері триває 243,0226 земних діб — приблизно дві третини земного року. Більш того, швидкість обертання Венери постійно змінюється: значення, виміряне в один час, буде трохи більше або менше попереднього значення.

"Команда оцінила тривалість дня по кожному з індивідуальних вимірювань, і вони спостерігали відмінності принаймні в 20 хвилин", — йдеться в повідомленні.

Вчені вважають, що це наслідок більш щільної і, отже, важкої атмосфери на Венері — при русі вона передає твердій планеті імпульс, прискорюючи або сповільнюючи її обертання. На Землі такий ефект теж є, але він вимірюється в мілісекундах.

Дослідники також встановили, що нахил осі обертання становить у Венери 2,6392 градуса (Земля нахилена приблизно на 23 градуси), що в 10 разів вище точності попередніх оцінок. Прецесія (зміна напрямку осі, яка як би описує коло, як вісь іграшки-дзиги) — близько 29 тис. років, приблизно стільки ж, скільки і на Землі (близько 26 тис. років), щоб зробити один цикл. За допомогою цих точних вимірювань того, як обертається Венера, команда підрахувала, що ядро планети має близько 3,5 тис. км в поперечнику — дуже схоже на Землю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *