25 найбрудніших місць і речей – і це не туалет!

Чомусь прийнято вважати, що туалетна кімната – найбрудніше місце в квартирі, будинку, світі. Але насправді існує набагато більша кількість речей, до яких бактерії та інші патогенні мікроорганізми чіпляються ще сильніше, інформує Ukr.Media.

Лід

Згідно з дослідженнями, в ньому бактерій міститься більше, ніж у воді в унітазі. Оскільки машини для льоду у великих закладах чистяться не так часто, у них накопичуються бактерії, які згодом, звісно, виявляються і в замороженому продукті.

Підлога у вбиральні

Що взагалі звучить зовсім не дивно. На підлозі в громадських туалетах, як правило, знаходиться близько 2 мільйонів різних небезпечних мікроорганізмів.

Офісні столи

На них бактерій більше, ніж в унітазі, – приблизно у 400 разів.

Клавіатури

Кількість бактерій на клавіатурі трохи менша, ніж на офісному столі, – хвороботворних мікроорганізмів тут тільки у 200 разів більше, ніж на сидінні унітазу.

Смартфони і звичайні мобільники

Ми торкаємося до них брудних руками, кладемо на різні поверхні, а потім прикладаємо прямо до обличчя…

Меню в ресторанах

Уявіть, яка кількість різних людей торкається їх щодня брудними руками. Передруковуються і оновлюються меню при цьому дуже нечасто.

Кухонні дошки

Не дарма для різних видів продуктів радять мати різні дошки. В сирому м'ясі, наприклад, дуже багато бактерій, яких не так просто знищити навіть за допомогою хороших миючих засобів. І всі вони з радістю переберуться на той продукт, який буде нарізатися наступним.

Зубні щітки

Неймовірно, але факт, – багато хто з бактерій вічно в унітазі не сидить. Вони часто перебираються на прилеглі території. І зубні щітки – обов'язкова зупинка на їх шляху.

Килими

На квадратний метр покриття припадає кілька сотень тисяч різних паразитів і мікробів.

Холодильник

Холодильник охолоджує продукти, щоб вони не псувалися, але не дезінфікує їх. Тому мити і чистити їжу, яку ми дістаємо, потрібно обов'язково.

Сумки для покупок

У них переносяться немиті овочі, фрукти, м'ясо та інші продукти, які можуть бути джерелами бактерій.

Пульт від телевізора

Цей прилад опиняється в руках у різних людей. Звичайно ж, всі шкідливі мікроорганізми збираються на ньому і почуваються там дуже добре.

Дверні ручки

Це, як пульти від телевізора, тільки гірше.

Вимикачі

І в громадських місцях, і вдома в тому числі, бо постійно до них доводиться торкатися брудними руками.

Робоча поверхня на кухні

Навіть мікроскопічний шматочок їжі, який десь завалився, стане оселею для бактерій. А на робочій поверхні цих шматочків збирається більше, ніж в іншій частині квартири.

Ванна

Тут шкідливих мікроорганізмів порівняно небагато. Якщо вважати, що близько 20 тисяч на пару квадратних сантиметрів, – це небагато…

Подушки

Тут збирається пил, відмерлі клитини шкіри, крапельки поту та інші продукти секреції організму, які для бактерій солодше меду.

Матраци

Ще ті пило- і потозбірники.

Миски з їжею тварин

Тут їжа знаходиться постійно. Відповідно, це одне з кращих місць для щасливого існування бактерій.

Гроші

На одній купюрі може жити до 200 тисяч хвороботворних мікроорганізмів.

Штори та гардини

Оскільки вони тривалий час перебувають на відкритих поверхнях, на них збирається велика кількість пилу, а це, як відомо, сприятливе середовище для існування мікробів.

Душові головки

Всі повинні розуміти, що вода, яка тече з кранів у більшості регіонів, не відрізняється ідеальною чистотою. А де, окрім як у ванні, накопичуватися бактеріям? На душовій голівці, звичайно ж!

Сумочки і гаманці

В них зберігається забагато брудних речей на кшталт грошей, телефонів, іноді і зубних щіток. Крім усього іншого, до них постійно доводиться торкатися немитими руками.

Кухонні губки

Хоч вони і призначені для чищення посуду та поверхонь, самі губки чистотою не відрізняються. Все тому, що в них накопичуються шматочки бруду і їжі, а ще всередині губок майже завжди зберігається волога.

Тобто, виходить, в туалеті ще й дуже чистенько? Як же так виходить?

Все просто насправді! Спрацьовують стереотипи: ми думаємо, що в туалеті найбрудніше, тому прибираємо тут дуже часто. Як наслідок, тут стає чистіше, ніж де б то не було.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *