15 заборон, які є тільки в Північній Кореї

Північна Корея — найбільш закрита країна Азії, передає Ukr.Media. Через брак інформації про неї ходять легенди. Але те, що життя в цій країні не солодка, а закони дивовижні вже підтверджений факт.

У Північній Кореї влада належить одній партії під назвою «Трудова партія Кореї». Керує нею голова ТПК Кім Чен Ин. І хоч на папері, вона є соціалістичною державою, влада в якому належить всьому трудовому народу, насправді це тоталітарна країна, і управляє нею вузька група партійної номенклатури.

Вся система дуже нагадує радянський комунізм.У Північній Кореї офіційно прийняті такі обмеження і заборони, які неможливо зустріти ніде більше.

Немає Інтернету та Wi-Fi

Інформаційна блокада. Інтернету немає, є інтранет — внутрішня комп'ютерна мережа «Кванмен». Нею користуються корейці.

Все для того, щоб громадяни Кореї не мали можливості заходити на сайти інших країн. Wi-Fi немає зовсім, з тієї ж причини.

Та й взагалі користуватися послугами мережі там можна тільки через непортативні пристрої.

Заборона на придбання нерухомості

Квартири розподіляє держава, принаймні, офіційно. Але є і чорний ринок, на якому торгують житлом вартістю 70-90 тисяч доларів. От тільки грошей таких у більшості населення не є.

У бібліотеці немає періодичних видань минулих років

Знайти там газету, випущену пару років тому, неможливо. Уряд не бажає бути викритим у невідповідності своєї діяльності з задекларованими гаслами дій. Тому і відсікає всі можливості простежити за історією свого перебування на верхівці соціальної.

Про іноземній періодиці та глянцевих журналах також немає мови.

Немає роумінгу

За кордон з придбаної в Північній Кореї сім-карти ви не зателефонуйте.

«А навіщо знати, що відбувається в іншій країні? З ким тобі там спілкуватися? Шукай друзів і свою любов там, де народився», — кажуть корейцям.

Заборона на кока-колу

Ще до 2015 року кока-колу не можна було продавати в двох країнах світу. Однією з них була Куба. Після того, як вона проявила лояльність до цього напою, Північна Корея стала єдиним місцем, в якому він заборонений з ідеологічних міркувань.

У Північній Кореї не знають що таке mcdonald's

Там немає фастфудів, і може це і на краще. Чи не єдине позитивне обмеження, в якому опосередковано проявляється турбота про здоровому раціоні населення. Первісна ж і головна причина заборони також ідеологічна.

У той же час на вулицях Пхеньяна останнім часом зустрічаються намети зі стритфудом, в яких в асортименті традиційна корейська їжа і знамените кімчі.

Не продаються засоби інтимної гігієни

Як люди виживають — незрозуміло. Жінки щомісяця користуються саморобними підручними засобами, а чоловіки покладаються на швидку реакцію.

Стрижки за зразком

У кожній перукарні висить зразок рекомендованих стрижок. На них і орієнтуються.

А ще на Кім Чен Ина. Він для багатьох приклад для наслідування. Як він стрижеться, так намагаються стригтися і корейські чоловіки.

Сині джинси не носять

Вважається, що сині і блакитні джинси, які дуже поширені за межами Північної Кореї, перетворилися в символ всього світового імперіалізму. Тому в цій країні прийнято носити чорні, класичного кольору.

Обмінники закриті для туристів

Національна валюта тут — північнокорейські вони. Іноземці користуватися ними не мають права. У спеціально відведених для них магазинах вони розраховуються іншою валютою, а в призначені для місцевих жителів навіть не заходять.

З набуттям особистого автомобіля туго

Автомобіль тут коштує захмарно багато. Навіть такий засіб пересування, як велосипед, доступно не всім. З цієї причини на кожен прикріплюється номерний знак.

Заборона на релігійну літературу

Релігія тут не заборонена на законодавчому рівні, але перебуває під негласним контролем. У країні поширена світська ідеологія чучхе, «опора на власні сили». Тому владою робиться все для того, щоб в неї вірили більше, ніж у Бога.

Життя без гарячого душу

У будинках і квартирах жителів Північної Кореї немає гарячого водопостачання. Миються корейці в лазнях.

Центрального опалення також немає, навіть у показовому Палаці школярів. Температуру в приміщенні піднімають за рахунок спалювання дров в грубах.

Відсутні міжнародні авіарейси

Більш того, переміщення всередині країни теж обмежена. Щоб відвідати родичів, які проживають в іншому місті, необхідно отримати дозвіл.

Іноземці не мають права вступати в контакт з місцевим населенням

До кожного іноземцю приставляється гід, який ретельно стежить за тим, щоб він не розмовляв без потреби з перехожими, а також, поменше фотографував.

Досить складна життя у корейців. Нам їх не зрозуміти, а їм тих, хто живе в більш вільних країнах, ніколи.

Як довго це буде тривати? І чому інші країни не втручаються? 

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *