Оксана Забужко увійшла до складу журі Берлінського кінофестивалю 2024

Українська письменниця Оксана Забужко увійшла до складу журі Берлінського міжнародного кінофестивалю, який розпочнеться 15 лютого 2024 року.

Оксана Забужко. Photo: © Agnete Brun0Оксана Забужко. Photo: © Agnete Brun

Реклама

Оксана Забужко — одна з найважливіших сучасних письменниць в Україні. Вона вже опублікувала понад 20 книг поезії, прози та публіцистичної літератури. Спочатку вона вивчала філософію в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та здобула докторський ступінь в Українській академії наук, перш ніж стала викладати як гостя в університетах США, зокрема Пенсильванському, Піттсбурзькому та Гарварді. Книжки письменниці давно здобули міжнародну популярність, їх видають і перевидають чималими накладами різноманітними мовами. Її провидницькі есеї, колонки, промови розбирають на цитати.

Берлінале — міжнародний фестиваль категорії А, який вважають одним із найпрестижніших кінофорумів Європи та світу. Щороку в межах фестивалю презентують близько 400 різноманітних фільмів у декількох секціях. Також Берлінале вважається найбільш відвідуваним фестивалем світу з приблизно 250 000 проданих квитків. Членів міжнародного журі щороку вибирає художній керівник фестивалю. Й саме члени журі визначають та вручають головні нагороди Берлінале. Міжнародне журі цьогорічного кінофестивалю очолить голлівудська актриса Люпіта Ніонго (“12 років рабства”, “Ми”).

У 2024 році на фестивалі відбудеться світова прем'єра стрічки "Редакція" українського режисера Романа Бондарчука. У програмі Forum вийде новий фільм режисерки Оксани Карпович під назвою Intercepted ("Мирні люди"). А Світлана Ліщинська представить стрічку A Bit of Stranger ("Трохи чужа") у програмі Panorama Dokumente. На фестивалі також можна буде переглянути короткометражну стрічку "Образа" Гліба Осатинського у програмі Generation 14plus.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *