6 видів оцту і особливості їх застосування

Різні види оцту на сьогодні досить часто використовують при приготуванні найрізноманітніших страв, включаючи м'ясо, салати, соуси, заправки і навіть десерти. Застосовують їх якраз-таки для надання більш яскравого, незвичайного і пікантного смаку, здатного захопити будь-кого у світ барвистих відчуттів і ароматів, інформує Ukr.Media.

У світі існує безліч різновидів оцту, кожен з яких призначений для конкретних цілей. Застосовують їх в поєднанні з певними продуктами, тим самим створюючи воістину неймовірні кулінарні шедеври.

Спиртовий (столовий) оцет

Спиртовий оцет — найпоширеніший продукт, який виробляють за рахунок справжнього етилового спирту, так що його можна без якихось побоювань називати натуральним продуктом. Кольору у нього немає ніякого, а смак досить специфічний, що дозволяє застосовувати його виключно при приготуванні маринадів, грибів і овочів.

Синтетичний оцет

Вживати синтетичний оцет високої концентрації категорично заборонено, бо це може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. З цієї причини деякі країни внесли суворі правила покупки і продажу даного оцту. Сам по собі він популярний за рахунок того, що відмінно справляється з багатьма побутовими справами у вигляді усунення засмічення або чищення накипу в чайнику.

Рисовий оцет

Рисовий оцет вважається найпопулярнішим в азіатських країнах. Смак у нього досить м'який з приємним солодким ароматом. Він також має кілька різновидів: світлий, чорний і червоний. Але і на цьому сюрпризи не закінчуються, бо у продажу можна зустріти рисовий оцет з різними приправами.

У Японії навіть є свій рисовий оцет, який вони розбавляють з водою і п'ють. Вся азіатська кухня практично побудована на рисовому оцті, тому, якщо ви захотіли приготувати суші, супи і м'ясні страви з даного репертуару, то без цієї добавки не обійтися.

Бальзамічний оцет

Бальзамічний оцет вважається справжнім королем серед всіх представників даних добавок. Виготовляється він зі світлих сортів винограду, після чого його прибирають в спеціальні бочки і тільки через 10-12 років відкривають. З кожним пройденим роком, обсяг оцту зменшується на 10%, що пояснює невелику його кількість на виході і високу вартість.

Він дуже популярний в іспанській, французькій та італійській кухнях. Приємний аромат і смак дозволяють додавати його куди завгодно, починаючи від салатів і закінчуючи десертами.

Винний оцет

Винний оцет отримують завдяки бродінню виноградного соку. Купити можливо два види: білий і червоний. Вкрай популярний даний оцет в якості відмінного доповнення до м'ясних страв, особливо до маринадів.

Солодовий (пивний) оцет

Солодовий оцет особливою популярністю користується саме на території Великобританії, де його люблять додавати в м'ясні та рибні страви, а особливо в різні консерви. Пивне сусло є основою для даного виду оцту, який на виході дозволяє відчути віддалені фруктові нотки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *