Що робити, якщо з віком приходить і зайва вага

Тактика тут проста, але її треба строго дотримуватися. Віковий набір ваги — це природний процес, і ми знаємо, що з цим робити, інформує Ukr.Media.

Мінус і плюс

З віком приходить мудрість, фінансова незалежність, впевненість в собі і вага — не тільки в суспільстві, а й у вигляді надлишкової маси тіла. Років з 30 в організмі починає знижуватися рівень тестостерону, прогестерону і гормону росту. Як результат — зменшується м'язова маса. Лібідо і настрій теж не ті, що в 20 років. Єдине, чого стає більше, так це жирової тканини. Але не журіться, все можна виправити.

Життя не цукор

Робота і сім'я так чи інакше пов'язані з високою відповідальністю, а значить, з підвищеним рівнем стресу. Ви гірше висипаєтеся, у вас менше енергії — і ви (інстинктивно) тягнете руку до самого зрозумілого джерела допінгу, цукру. Обережніше! Помітні жирові відкладення на талії — одна з ознак порушення сприйнятливості до інсуліну, при якому організм гірше контролює рівень цукру в крові.

Зрештою ви продовжуєте набирати надлишкову вагу. Щоб вирватися з цього порочного кола, потрібно позбутися зайвої ваги, трохи більше відпочивати і трохи більше тренуватися (краще на свіжому повітрі).

У гойдалці все спокійно

Можливо, ви захочете зробити ставку на кардіотренування. Що ж, це корисно для серця, але не так ефективно у вирішенні вашої проблеми. Підвищити рівень спадного гормону росту допомагає навантаження на м'язові волокна що швидко скорочуються, тобто силовий тренінг. Але врахуйте: не треба себе заганяти, спокійно працюйте з залізом і не забувайте про важливість відновлення після тренувань.

Вся справа в м'язах

Наберіться терпіння — тут важливий системний підхід, а не різкі виснажливі схуднення в надії назавжди зберегти результат. Нагадаємо: зниження рівня гормонів в середньому віці призводить до поступового зменшення м'язової маси. Ваша мета — не стільки зігнати жир, скільки дати друге життя м'язам за допомогою гантелей і штанги. І не переїдати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *