Як схуднути всього за 4 хвилина на день: тренування Табата саме те, що вам потрібно

Всі вже чули про високоінтенсивні тренування. Одне з таких це табата розроблена японським доктором Ізумі Табата, інформує Ukr.Media.

Таке тренування допомагає втрачати по 15 ккал у хвилину і худнути буквально на очах!

Суть тренування табата полягає в тому, що потрібно виконувати вправи протягом 20 секунд і відпочивати в наступні 10 секунд. Таким чином за 4 хвилини ви проходите 8 підходів, які можуть складатися з однієї або декількох різних вправ.

Табата: жироспалююче тренування

Табата — одна з найбільш ефективних тренувань для схуднення. За даними численних досліджень, за хвилину табати витрачається до 15 ккал, в той час як хвилина бігу спалює близько 9 ккал. Тіло починає швидше витрачати енергію, після того як ви викладаєтеся на 100%: річ у тім, що прискорюється обмін речовин.

Таким чином, регулярно займаючись табатою, ви починаєте витрачати більшу кількість калорій, навіть коли практично не рухаєтеся. За відгуками вчених, табата для початківців хороша тим, що вже після першого чотирихвилинного тренування метаболізм починає розганяти все зайве на 30 хвилин швидше звичайного!

Крім того, тренування табата надзвичайно ефективне для зайнятих дівчат і жінок, у яких просто немає часу помучити себе в спортзалі. Заняття табата не лише допомагають швидко прийти в бажану форму, але і зручні для мешканців мегаполісів тим, що вправи можна виконувати в домашніх умовах. Ви можете займатися лише 4 хвилини в день, а результату буде більше, ніж від години кардіотренування!

Тренування по системі табата: основні правила

Для того щоб результат був помітний після першого ж заняття, необхідно дотримуватися кількох основних правил. Вони не лише допоможуть вам швидко адаптуватися до високоінтенсивного навантаження, але і налаштувати тіло на швидке спалення жиру.

Отже:

  • Перед кожним тренуванням важливо дуже якісно розім'ятися. Виконуйте кардіовправи середньої інтенсивності, не забувайте про суглобову і м'язову розминки. Обертайте кінцівками і шиєю, повертайте голову в сторони і вперед-назад, розігрівайтеся в такому темпі, щоб збільшився пульс;
  • Вичавлюйте всі сили на кожних 20 секундах раунду. Всі вправи робляться на максимальному піку можливостей організму, в цьому головна відмінність табати від звичайного тренуванні в помірному темпі. Пам'ятайте, витрата калорій і подвоєна робота метаболізму починається рівно тоді, коли ви вже знаходитеся буквально на волосині від падіння без сил;
  • Табата для початківців та досвідчених спортсменів однаково обмежена по часу: ви зобов'язані укладатися секунда в секунду, для цього можна використовувати безкоштовні спортивні таймери або секундомір на телефоні;
  • Обирайте вправи, які задіють усі групи м'язів, тоді табата буде сприяти не лише схудненню, але і опрацювати рельєф. Ви зможете за кілька тренувань змоделювати бажаний силует тіла, якщо чергувати ізольовані і ізометричні вправи.

Домашнє тренування табата

В інтернеті ви знайдете безліч навчальних роликів з тренуванням табата від фітнес-інструкторів. Дуже важливо, щоб одне тренування не перевищувала канонічні 4 хвилини, тому що основне правило табати — висока інтенсивність за дуже невеликий проміжок часу.

Для домашніх тренувань табата в більшості випадків не потрібно додаткового обладнання, але дуже важливо мати зручні спортивні одяг та взуття, які не будуть сковувати рухи і сповільнювати процес виконання.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *