Як поліпшити ефективність тренувань

Ви багато часу проводите, займаючись спортом, але не бачите ніякого прогресу?

М'язи не перетворюються в сталеві канати, сила не стає богатирською та і витривалість все ще залишає бажати кращого?

Можливо, вам необхідно внести зміни у свої тренування, щоб вони дійсно приносили результат, а не лише марно забирали час і сили, інформує Ukr.Media.

Ставте цілі та ведіть щоденник

Щоб досягти результату, треба визначитися, чого саме ви хочете від занять спортом. Схуднути, набрати м'язову масу, натренувати витривалість, зміцнити серце і т. д. Нехай ваші цілі будуть конкретними, тоді вам буде простіше слідкувати за своїм прогресом і мотивувати себе піднятися з дивана і піти в зал або на спортмайданчик. Ведіть щоденник тренувань: записуйте вагу і кількість підходів на заняттях у залі, або час і дистанцію під час пробіжок. Якщо ви худнете або набираєте м'язову масу, регулярно робіть заміри талії, стегон, литок і т. д.

Робіть найскладніше на початку

Виконуйте найважчі вправи на початку тренування, поки ви ще повні сил і мотивації займатися. І так ви не зможете відкласти на потім, як би вам не хотілося.

Регулярно тренуйтеся

Якщо ви займаєтеся спортом, як прийдеться: раз на тиждень або кілька разів в місяць на ентузіазмі після перегляду якогось надихаючого ролику або стусана від приятеля, то ніякий прогрес вам не світить. Тренуватися потрібно регулярно, виробивши зручний графік, іноді дозволяючи собі повноцінно відпочити від фізичних навантажень, наприклад, протягом тижня один раз у 2-3 місяці.

Внесіть різноманітність

Навіть у рамках одного виду спорту можна зробити тренування різноманітними, змінюючи інтенсивність занять або роблячи різні вправи на одну групу м'язів. Якщо ви бігаєте, не забувайте про силові тренування і розтяжку, і навпаки. Втомилися від занять в залі? Сходіть на плавання або тренування зі скелелазіння. Різноманітні фізичні навантаження дозволять вам одночасно прокачувати різні групи м'язів, працювати над витривалістю і гнучкістю, а також просто не дадуть вам занудьгувати і втратити бажання займатися спортом.

Слідкуйте за харчуванням

Значний прогрес в тренуваннях неможливий без правильного харчування. Ви повинні їсти необхідну для ваших цілей кількість калорій: зменшувати їх для схуднення і збільшувати для набору м'язової маси. Також не варто забувати, що вашому організму потрібні вітаміни і мікроелементи, нестача яких може позначитися не лише на результатах тренувань, але і на здоров'я в цілому.

Відпочивайте

Тренування тренуваннями, а сон за розкладом. Організм повинен повноцінно відновлюватися, особливо при регулярних фізичних навантаженнях. Інакше його ресурси швидко почнуть вичерпуватися, а ваше самопочуття погіршуватися.

Досить прості правила і поради, але якщо їх дотримуватися то ваші спортивні результати вас постійно будуть радувати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *