Цих 4 категорій продуктів варто уникати, якщо у вас артрит чи артроз

Численні дослідження показують, що вживання певних продуктів, які відомі своїми протизапальними властивостями, може допомогти полегшити симптоми. Але є певні продукти, яких слід уникати у своєму раціоні, якщо ви страждаєте на артрит, інформує Ukr.Media.

Запальні жири

Кілька типів жирів можуть посилити запалення, і є два типи, на які слід звернути увагу. Насичені жири, що містяться у м'ясі, маслі і сирах, можуть викликати запалення.

Жирні кислоти омега-6 (кукурудзяна та соняшникова олії) можуть сприяти появі симптомів за надмірного споживання.

Пасльонові

Пасльонові — термін, який досить рідко вживається для позначення овочів, що містять складний соланін.

Дослідження підтвердили, що вживання у їжу пасльонових може викликати біль за наявності артриту, а обмеження їх у раціоні може полегшити симптоми.

До них належать: помідори, солодкий перець і перець чилі, баклажани і картопля.

Цукор

Споживання кількості цукру, яка перевищує потребу організму, може збільшити ризик появи симптомів ревматоїдного артриту.

Опитування, проведене у 2017 році серед людей з ревматоїдним артритом, показало, що продукти, які найчастіше викликають погіршення симптомів, були солодкими. Особливо це стосувалося десертів і газованих напоїв.

Продукти з високим вмістом пуринів

Дієта з низьким вмістом пуринів може бути корисною для тих, хто страждає на подагру, оскільки пурин перетворюється у організмі на сечову кислоту, що може викликати напад подагри.

До продуктів з високим вмістом пуринів належать: червоне м'ясо, субпродукти, в'ялене м'ясо і деякі морепродукти, такі як мідії і гребінці.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *