Ці ознаки свідчать про те, що ваш парфум вже зіпсувався

Чи може парфум зіпсуватися? А що буде, якщо користуватися простроченими духами? Парфумер розповів про те, як відрізнити аромат, термін придатності якого вже давно закінчився, інформує Ukr.Media.

Будь-який парфум має термін придатності — це зазначено в технічному регламенті, а також в різних нормативних документах. Однак чомусь про це не говорять, особливо, коли справа стосується селективної парфумерії.

Середній термін придатності парфумів становить 3-5 років для спиртовмісної продукції. Варто пам'ятати, що при нанесенні аромату з вичерпаним терміном придатності є ймовірність виникнення алергічної реакції.

Є кілька ознак, за якими можна зрозуміти, що духи зіпсувалися, якщо ви раптом забули, коли придбали заповітний флакончик.

Зміна кольору парфумерної композиції

Парфум може стати більш яскравим і інтенсивним, більш помаранчевим, червоним, темним, коричневим або навіть почорніти. Це вказує на те, що відбулися хіміко-фізичні процеси всередині композиції, що і призвело до зміни відтінку.

Осад, пластівці і грудочки вказують на те, що змінився склад. Але слід зауважити, що є ряд брендів, які продають нефільтрований парфум, і у них є нормальним критерієм наявність осаду.

Зміна запаху

Тут критерієм можуть служити тільки ніс і нюх. Якщо вловили неприємні запахи (найчастіше це буває оцтовий відтінок), то можна сміливо заявити про минулий термін придатності. У вінтажних парфумів нерідко буває, що сам аромат не змінився, але верхні ноти зіпсувалися, стали "битими".

"Биті ноти" — це коли ми не чуємо верхніх акордів, як ніби їх немає. Таким парфумом, у якого порушена ольфакторна піраміда, небезпечно користуватися, тому що є ризик виникнення алергії.

Є якась легенда у споживачів — чим старші вінтажні духи, тим вони більш хороші і якісні. Розвіваємо ілюзії — це не так.

Вінтажні парфуми гарні для насолоди, для нанесення їх на блоттер — папірець, щоб понюхати і насолодитися. Але при впливі такого складу на шкіру є ризики.

Парфум-підробка

Якщо ви придбали підробку і зрозуміли це після покупки, то краще викинути такі парфуми. Небезпечно наносити їх на шкіру, тому як невідомий склад композиції, а це, своєю чергою, може привести до серйозних наслідків: таким реакціям організму, які можуть привести навіть до летального результату.

Парфуми — прекрасна можливість заявити про себе світу мовою почуттів, але, користуючись цим, дотримуйся парфумерний етикет і застосовуй аромат з урахуванням терміну придатності.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *