Чи можна мити голову господарським милом

Сучасний косметичний ринок буквально перенасичений засобами для миття волосся і догляду за ними. Проте багато хто і сьогодні вважає за краще мити голову господарським милом. Експерти краси розповіли, чи безпечно застосовувати його для таких цілей і чи підходить цей продукт для регулярного використання, інформує Ukr.Media.

Асортимент в магазинах

Пару десятиліть тому у продажу було присутнє мило, що виготовлялося за державним стандартом: тверде кускове 72%-ї жирності. Сьогодні в магазинах можна зустріти різну консистенцію такого мила — рідке, тверде або порошкоподібне. Жирність також варіативна, зазвичай від 60 до 75 %.

Колір продукту теж може відрізнятися, проте фахівці радять купувати більш темні відтінки, адже це говорить про більш натуральний його склад.

Рідке господарське мило зазвичай коштує дорожче інших видів, а за складом практично не відрізняється від них.

Досвідчені домогосподарки відзначають його практичність — продукт зручно зберігати і використовувати.

Що стосується кускового, то одне з найбільш продаваних — класичне господарське мило жирністю 72%. Обсяг одного шматка — 200 грамів, підходить для прання речей.

Порошкоподібне менш популярне, але деякі змішують його з пральним порошком.

Доводи на користь господарського мила

На думку трихологів, господарське мило дійсно має чимало переваг. Його склад натуральний, що пояснює його гіпоалергенність.

Крім того, воно легко змивається з голови і тіла завдяки специфічному складу і відсутності парабенів. Його застосування дозволяє значно економити, адже витрата мінімальна, а ціна демократична.

Коли економія розумна

У складі будь-якого господарського мила багато лугу, що пояснює його властивість сушити шкіру і волосся. Однак ця особливість буває дуже до речі, якщо шкіра голови схильна до жирності. У даному разі миття таким засобом раз в 1-2 тижні дозволяє волоссю довше залишатися чистим.

Доводи проти мила

Експерти по догляду за тілом попереджають: продукт здатний спровокувати лупу і роздратування шкіри голови через високий вміст їдкого натру. Ця речовина, подібно лугу, може пересушувати і викликати почервоніння. Зазначений недолік властивий абсолютно всім різновидам господарського мила.

Також при регулярному використанні волосся стає жорсткуватим, ламким і тьмяним. У деяких випадках може посилитися випадання. Це пов'язано з тим, що pH цього засобу в 2 рази перевищує нейтральний, тобто рекомендований трихологами.

До недоліків варто віднести їдкий запах, який посилюється при щоденному використанні. Від нього складно позбутися, а спроби замаскувати його туалетною водою зазвичай не дають результату.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *