5 перевірених методів, як визначити, в якій ви фізичній формі

Фізична форма — показник здоров'я і сили організму. Але як визначається цей показник і як зрозуміти, в якій людина фізичній формі?

Існує багато різноманітних методів, ось 5 найпопулярніших, які допоможуть вам визначити в якій ви фізичній формі, інформує Ukr.Media.

Метод 1: індекс маси тіла

Цей важливий показник може дати зрозуміти, чи є у вас проблеми із зайвою вагою. А вже від цього багато в чому залежить і стан здоров'я. Розрахувати його можна за формулою: вагу в кілограмах поділити на зріст у метрах у квадраті. Приклад: 60 кг / (1,7м х 1,7м). Показник від 18 до 25 вважається нормою, понад 25 — у вас є зайва вага, а після 30 свідчить про те, що у вас ожиріння.

Метод 2: об'єм легенів

Візьміть повітряну кульку, яка при надуванні стає круглою, і лінійку. Вдихніть якомога глибше, потім надувайте кульку і зав'яжіть її. Виміряйте діаметр кулі. Норма залежить від росту, ваги, віку. Наприклад, для жінки 170 см діаметр кулі 19-20 мм є нормою.

Метод 3: підйом сходами

Це один із найпростіших методів, який допоможе визначити, в якій ви фізичній формі. А точніше, ваше серце. Якщо на 1-2 поверсі почалася задишка, хочеться відпочити, то це явні проблеми з серцево-судинною системою. Середнім рівнем витривалості є підйом сходами без подібних проблем до 4 поверху. А якщо ви здатні без задишки та зайвих проблем піднятися до 6-7 поверху, то вашій фізичній формі можна тільки позаздрити.

Метод 4: підйом з положення сидячи

Сядьте на підлогу і встаньте без допомоги рук і іншої опори. Не можна спиратися на коліна, використовувати тростину або стілець, щоб хоч якось допомогти собі. Не вийшло? Пора нарощувати м'язи та зміцнювати фізичну форму.

Метод 5: перевіряємо гнучкість

Не всі можуть похизуватися ідеальною розтяжкою, та й не кожному це потрібно. Для перевірки треба встати на сходинки та нахилитися вперед. Якщо руки не дістають до кінчиків пальців на ногах, то у вас проблеми з гнучкістю. Здатні опустити пальці більше ніж на 10 см нижче сходинки. Вітаємо вас, це відмінний результат.

Тож обирайте метод і дізнайтеся, в якій ви фізичній формі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *