25 грудня – відбувся перший хокейний матч

На сьогоднішній день виділяють декілька видів гри хокей. Це хокей на льоду, хокей з м'ячем і хокей на траві. Однак традиційним видом спорту вважається тільки хокей на льоду. Історія виникнення цього виду спорту – одна з найбільш дискусійних серед всіх інших. Існує кілька варіантів того, як народилася ця гра. За однією з версій, вперше хокей з'явився в Монреалі. Деякі джерела кажуть в Кінгстоні, Онтаріо або Віндзорі. Інші посилаються на картини 16 століття, де намальовані люди, що грають на замерзлому водоймищі, і стверджують, що хокей з'явився в Голландії, інформує UkrMedia.

Батьківщиною сучасного хокею прийнято вважати Канаду. За твердженнями істориків, відвоювавши Канаду у Франції в 1763 році, англійські солдати привезли до країни хокей на траві, однак довга і сувора зимова пора позбавила їх такої можливості, тому грати стали на замерзлих водоймах. Величезна кількість старовинних книг дійшла до наших часів, де зображені люди, що грають в гру, схожу на хокей.

Перший у світі матч відбувся навесні 1875 року в Монреалі. Це гра прославилася тим, що вперше на ній були поставлені хокейні ворота. Екіпіровку ж запозичили у бейсболу. Після закінчення трьох років, студентами університету Монреаля були створені перші правила гри, а ще через два роки дерев'яну шайбу замінили на гумову. І, нарешті, в 1885 році була заснована Аматорська хокейна асоціація. Через рік, у 1886 році вперше надрукували вдосконалені і впорядковані правила гри. У 1890 році у невеликій провінції Онтаріо пройшов перший чемпіонат, в якому взяли участь 4 команди, відразу після цього почали з'являтися криті ковзанки з льодом, а перший каток був побудований в Монреалі в 1899 році.

Гра стала набувати популярності і полюбилася не тільки гравцям, але і глядачам. У 1893 році лорд Ф. А. Стенлі для вручення чемпіону країни придбав спеціально кубок – сьогодні це легендарний трофей, за який борються хокеїсти. Спори про забиту і незабиту шайбу назавжди припинилися в 1900 році, коли на хокейні ворота повісили сітку.

У 1904 році була створена перша професійна канадська команда, після чого сталося повне розділення команди любителів і професіоналів.

Країни Європи стали цікавитися хокеєм на початку двадцятого століття. По всьому світу стали будуватися арени і палаци спорту. Сьогодні хокей – одна з найулюбленіших ігор у всьому світі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *