В Україну повернулось “скіфське золото”

В Україну повернулось "скіфське золото"

Експерти обстежують стан повернутих 565 артефактів – античних скульптур, скіфських та сарматських прикрас.

В Україну повернулися артефакти з чотирьох музеїв Криму, представлених на виставці “Крим: золото і таємниці Чорного моря” в Амстердамі, відоме як “скіфське золото“. Про це повідомив Національний музей історії України.

Після майже 10 років судів артефакти з чотирьох музеїв Криму, які були представлені на виставці “Крим: золото і таємниці Чорного моря” в Амстердамі, повернулися в Україну. Музей Алларда Пірсона передав їх до Національного музею історії України. Саме там вони зберігатимуться до деокупації Криму, – йдеться в повідомленні.

З лютого по серпень 2014 року в Музеї Алларда Пірсона проходила виставка “Крим: золото і таємниці Чорного моря” (De Krim. Goud en geheimen van de Zwarte Zee). На ній демонстрували предмети з колекцій Національного музею історії України та чотирьох музеїв Криму.

У лютому 2014 року Росія почала окупацію Криму. Музеї Криму, які де-факто контролює влада Росії, наполягали на поверненні артефактів до Криму. У Нідерландах почався судовий процес.

У грудні 2016 року суд в Амстердамі постановив передати кримські скарби Україні. Апеляційний суд Амстердама також вирішив задовольнити позов про передачу кримських артефактів державі Україна.

За остаточним рішенням, винесеним Верховним Судом Нідерландів, Україна мала виплатити Музею Алларда Пірсона 111 689 євро з нарахуванням відсотків за весь час зберігання колекцій кримських музеїв.

Після переговорів, Музей Алларда Пірсона відмовився від визначеної судом виплати на свою користь. У листопаді предмети з кримських музеїв пройшли незалежну перевірку, після чого їх ретельно запакували відповідно до музейних правил. Потім артефакти перевезли до Києва.

Київська митниця повідомила, що вже приступила до оформлення “скіфського золота”. Вантажівка з 2694 кг культурних цінностей, відомих під загальною назвою “скіфське золото”, в’їхала на територію Києво-Печерської Лаври.

Наразі фахівці обстежують стан цих речей. Йдеться про 565 предметів, це, зокрема, античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси, китайські лакові шкатулки, яким дві тисячі років.

Национальный музей истории Украины Национальный музей истории Украины Национальный музей истории Украины Национальный музей истории Украины Национальный музей истории Украины Национальный музей истории Украины Национальный музей истории Украины Национальный музей истории Украины Национальный музей истории Украины Национальный музей истории Украины Национальный музей истории Украины Национальный музей истории Украины

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *