Названо лауреатів Національної Шевченківської премії 2024 року

Названо лауреатів Національної Шевченківської премії 2024 року

Церемонія вручення премії відбулася за участю Володимира Зеленського та першої леді Олени Зеленської в день 210-ї річниці дня народження Тараса Шевченка.

У Києві відбулася церемонії вручення Національної премії імені Тараса Шевченка 2024 року. Президент України Володимир Зеленський видав указ про присудження Національної премії імені Тараса Шевченка. Указ президента опубліковано 9 березня на сайті Президента України.

Урочиста церемонія вручення Національної премії України імені Тараса Шевченка відбулася за участю Володимира Зеленського та першої леді Олени Зеленської в день відзначення 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Під час війни, навіть більше, ніж під час миру, ми всі маємо пам’ятати, що культура має значення. І люди культури мають значення. Усі, хто говорить про Україну, озвучує те, що на серці, зберігає все, через що ми йдемо, відроджує те, що могло бути забуте, але, оновлене, дає людям сили, дає людям емоції, – наголосив Володимир Зеленський.

Лауреати Шевченківської премії 2024 року

Література – Дмитро Лазуткін за книжку поезій “Закладка” та Ярина Чорногуз за книжку поезії “[dasein: оборона присутності]”.

Публіцистика, журналістика – Євген Малолетка, Мстислав Чернов, Василина Степаненко за журналістські матеріали про облогу Маріуполя, зокрема фільм “20 днів у Маріуполі”.

Музичне мистецтво – Джамала за альбом “Qirim” і композитор Кармелла Цепколенко.

Театральне мистецтво – Іван Уривський, Тетяна Овсійчук, Сусанна Карпенко за виставу “Конотопська відьма”.

Візуальні мистецтва – Андрій Єрмоленко за серію робіт “Ukrainian resistance/Український спротив”.

Національна премія імені Тараса Шевченка – найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва в Україні. Премію вручають із 1961 року до дня народження Тараса Шевченка, який відзначають 9 березня.

У 2024 році розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка становив 429 тисяч гривень.

Укринформ Укринформ Укринформ Укринформ Укринформ Укринформ Укринформ Укринформ Укринформ Укринформ Укринформ Укринформ Укринформ

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *