Історичний момент: Мстислав Чернов привіз Оскар в Україну

Мстислав Чернов - 10 Мстислав Чернов / Arthouse Traffic

У пʼятницю, 19 квітня, у Києві відбулася зустріч із творцями документальної стрічки “20 днів у Маріуполі”. Це перший український фільм, який отримав премію “Оскар”.

Нагороду за Найкращий документальний фільм “20 днів у Маріуполі” до Києва привіз його режисер Мстислав Чернов. Про це пише Суспільне Культура.

Фото режисера з Оскаром на київському вокзалі поділилася компанія-дистриб’ютор стрічки в Україні Артхаус Трафік у соціальних мережах. Як пише Суспільне, зустріч із командою фільму пройшла у приміщенні Центрального залізничного вокзалу. Під час свого виступу Мстислав Чернов заявив, що із задоволенням обміняв би золоту статуетку на перемогу України у війні.

Коли люди потребують надії, такі моменти як Оскар дають сил. Вони дають сил нам, військовим, лікарям, не здаватися, – зазначає Чернов.

Творці також згадали бійців, які допомогли вирватися з оточеної лікарні у Маріуполі – 73 центр ССО, зауваживши, що дехто з них досі продовжує боротися на фронті.

Євген Малолєтка розповів також, що фотографії та відео з оточеного росіянами міста допомогли багатьом людям, які були поза Маріуполем, знайти рідних.

Люди просили “зніміть нас”. Вони не сподівались що щось зміниться, що війська НАТО прийдуть і прорвуть цю блокаду. Для людей важливо знати, що їх чують, – додають творці.

Навіть коли історії були розказані, творці фільму прагнуть зробити так, щоб про Маріуполь не забули. Не тільки тому, що Маріуполь – початок повномасштабної війни, а й тому, що Маріуполь став символом всіх міст, які були зруйновані й окуповані після.

Історичний момент: Мстислав Чернов привіз Оскар в Україну1 Мстислав Чернов привіз Оскар в Україну / МКІП

Вони також розповіли, що багато людей на зустрічах та показах стрічки говорили, що не знали, що таке дійсно відбувалося в Україні, або взагалі – вважали, що це фейк.

Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення росії в Україну 2022 року. Це перша українська стрічка, яка отримала “Оскар”. У 2024 році вона здобула нагороду як найкращий документальний фільм.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *