Академія кіномистецтв США створить оновлену скорочену версію церемонії “Оскар”

"Оскар" - 10 "Оскар" / Відкрите джерело

У ніч на 11 березня відбулась 96-та церемонія нагородження премії “Оскар”. Переможцем в номінації “Найкращий документальний фільм” визнано стрічку “20 днів у Маріуполі”. Проте компанія Disney Entertainment не включила нагородження українського фільму в скорочену міжнародну телеверсію.

Нещодавно з’явилось повідомлення, що Американська академія кіномистецтв відредагує скорочену телеверсію церемонії премії “Оскар”, включивши в неї момент вручення нагороди українській команді. Про це повідомляє видання Deadline.

За інформацією ЗМІ, рішення змінити 90-хвилинну версію відео ухвалили після того, як телеканал “Суспільне”, який має права на трансляцію “Оскара” в Україні, висловив обурення відсутністю в міжнародній скороченій телеверсії нагородження документалістів і промови режисера Мстислава Чернова.

Голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький у коментарі журналістам сказав, що українська сторона поки не має офіційного підтвердження цього рішення, але очікує на розмову з виконавчим директором Американської академії кіномистецтва з ініціативи останнього.

Наша команда була шокована та глибоко розчарована, коли не побачила у монтажі міжнародної версії номінацію “Найкращий повнометражний документальний фільм”, де справедливу нагороду здобула стрічка “20 днів у Маріуполі”. Потужна промова Мстислава Чернова підкреслила єдність між Україною й світом – тим прикріше бачити виключення цього повного правди й сили епізоду з версії, розповсюдженої для світових ліцензіатів премії “Оскар”, – заявив тоді Лук’ян Галкін, виконавчий продюсер телеканалу “Суспільне. Культура”.

У відповідь Національна рада з питань телебачення та радіомовлення закликала керівництво Walt Disney Company створити й розповсюдити серед мовників оновлену міжнародну версію, в якій буде збережено фрагмент із врученням нагороди в номінації “Best Documentary Feature”.

Академія кіномистецтв США створить оновлену скорочену версію церемонії “Оскар” / Rich Polk / PMC

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *