Всесвітній день лікаря-травматолога — відзначається 20 травня

Через неакуратність, надмірний поспіх і в результаті нещасних випадків жителі планети щохвилини потрапляють в ситуації, наслідком яких стають переломи суглобів і кісток, розтягнення м'язів і зв'язок. Всі ці ушкодження можна об'єднати в одне слово «травми». Природно, в подібних випадках люди звертаються в спеціальне відділення — травматологію, де їм надається екстрена медична допомога. Якщо в ході огляду з'ясовується, що пошкодження занадто важке, пацієнту виписують направлення до лікаря-травматолога, інформує Ukr.Media.

20 травня у всьому світі відзначається Міжнародний день травматолога. Ця подія надає чудову можливість висловити слова подяки всім, хто кожен день бореться за людське життя.

Дана наука ніколи б не змогла сформуватися в окремо розвинену галузь медицини, якби не надійна база, закладена знаменитим найдавнішим вченим і філософом Гіппократом. Він є автором своєрідного твору «Про суглоби" та твору «Про переломи». У своїх роботах відомий давньогрецький цілитель описав власні погляди на способи лікування пошкоджень такого роду. У сучасній медицині і сьогодні лікарі використовують вираз «вправити вивих за методом Гіппократа". Крім цього, великий вчений вніс свій внесок в ортопедичну галузь, виконавши безліч вдалих експериментів.

Було велике число і інших діячів медицини, що вплинули на успішний розвиток травматологічної області. Перш за все, це Цельс Авл Корнелій, який займався вивченням вивихів і переломів. Г. І. Турнер — перша людина, яка заснувала спеціалізовану ортопедичну лікарню. На окрему увагу заслуговує Н. І. Пирогов, який розповів суспільству про способи лікування відкритих переломів. У списку нововведень, створених вченим в галузі травматології, з'явилася і така відома всім гіпсова пов'язка.

Сьогодні, щоб отримати професію травматолога, в першу чергу потрібно вступити до ВНЗ на відповідний факультет. Навчання триває 6 років. Після отримання диплома випускник відправляється на практику в інтернатуру.

В урочистий день травматологи приймають щирі слова подяки та пам'ятні презенти. У святкуванні бере участь кожен, хто має відношення до даної галузі. У їх числі — травматологи, лікарі-ортопеди, хірурги, розробники ліків та обладнання, додатковий персонал. Подію відзначають педагоги та їх учні, випускники профільних ВНЗ. До свята приєднуються вдячні пацієнти, колеги, друзі, родичі, близькі та просто небайдужі люди.

На радіо і телеканалах передають сюжети про видатних особистостей даної області. Фахівці, які виконували складні операції, беруть участь в інтерв'ю. Вони розповідають про свої трудові будні, діляться рекомендаціями, що дозволяють зміцнити і відновити здоров'я. Також в ефірах говорять про підсумки чергових досліджень, інноваційні досягнення, найсерйозніші на поточний момент проблеми. Організовуються з'їзди, курси та семінари. Влаштовуються лекції про стан справ у сфері охорони здоров'я. Нерідко святкування проходить на свіжому повітрі, природно за умови гарної погоди.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *