Ірма Вітовська про стрічку «Смак свободи» та роль, натхнену Ольгою Франко

Інтерв’ю з акторкою про українську романтичну комедію

В українських кінотеатрах 7 березня вийшов фільм «Смак свободи». Це романтична комедія про Варю  — дівчину, яка мріє присвятити своє життя кулінарії. Головна героїня вирушає до Львова, щоб працювати у вишуканому ресторані, а на шляху до успіху дівчина знаходить книжку забутої легенди української кухні Ольги Франко — «Першу українську загальнопрактичну кухню». 

Головну героїню зіграла Ірина Кудашова, а Ольгу Франко — Ірма Вітовська. 

«Окрім того, що ця стрічка десь певною мірою світла, лірична, про мрію та казку, сімейна, для мене вона ще й надзвичайно, в такому тонкому змісті, патріотична. Не в тому сенсі, в якому це слово часом експлуатують, а справді про нашу гордість, нашу памʼять, наше минуле й сьогодення, про те, що ми повинні любити  і поважати себе»,  — розповідає Ірма Вітовська про свою роль.

Чим особлива кінострічка «Смак свободи» та яку роль відіграла героїня, натхнена Ольгою Франко, для Варі? Ірма Вітовська розповіла в інтерв’ю для ELLE.

Фільм «Смак свободи» вже з’явився в українських кінотеатрах. Чому українському глядачеві варто його подивитися?

Я вважаю, що це хороша родинна картина для широкого загалу. З нею можна чудово провести час у маленьких та великих компаніях. Ця картина не має обмежень для вікової категорії. І вона просто красива. Нам сьогодні потрібна стрічка з таким теплим, добрим відчуттям. 

Ірма Вітовська про стрічку «Смак свободи» та роль, натхнену Ольгою Франко0

Ірма Вітовська про стрічку «Смак свободи» та роль, натхнену Ольгою Франко1

Що нового ви дізналися про українську кулінарію за час підготовки до ролі та знімань? Можливо, позбулися певних стереотипів чи самі засвідчили, як у фільмі руйнуються певні кліше?

Кухня — це один з елементів того нашого, чим ми можемо пишатися сьогодні. Це наш досвід, наша традиція. Особисто у мене не було стереотипів щодо кухні.

Насправді про урбаністичну кухню, що походить з міст нашої України, знає мало людей. І Ольга Франко розкриває тему міської кухні, а не тільки тієї традиційної, на якій ми завжди в Україні акцентуємо.

Як ви намагалися втілити Ольгу Франко у фільмі — які риси характеру хотіли підкреслити?

Я не збиралася втілювати Ольгу Франко — це не байопік. Для цього має бути окрема картина про життя реальної людини. Тут Ольга Франко є певним символом для героїні.  Це сучасна картина, тому ми не брали для Ольги якусь історичну пунктирну історію, крім маленьких проявів. В основному героїня виступає певною феєю, магічним символом.

Щоб розкрити постать Ольги Франко, потрібно знімати окрему картину про її життя. Є фільм «Інший Франко», де ми бачимо теж присутність Ольги. Кінострічка більше концентрується на Петрові Франку, на її чоловікові. Але Ольга так само потребує окремої своєї сторінки, своєї долі. Тому у фільмі «Смак свободи» в мене нема якоїсь підготовки на основі всього, що пов`язане з цією героїнею, немає такого глибокого занурення, тому що в цій стрічці це ніяк не проявляється. 

Ірма Вітовська про стрічку «Смак свободи» та роль, натхнену Ольгою Франко2

Ірма Вітовська про стрічку «Смак свободи» та роль, натхнену Ольгою Франко3

Яку роль Ольга Франко відіграє для головної героїні Варі? Чого вона вчить головну героїню?

Ольга є певним символом в цій картині. Як фея, вона впливає на головну героїню Варвару. Уся історія розвивається так, що ми позбавляємося певної меншовартості — і тут Ольга виступає певним детонатором для головної героїні. 

Які сенси ви закладаєте в цей фільм і як би хотіли, щоб глядач сприйняв цю історію?

Фільм для мене — дуже важлива історія. Ми завжди кажемо, що нам потрібно різне жанрове кіно. Ось стрічка якраз для позитивних, навіть надпозитивних емоцій. Тому чого він може навчити? По-перше, вірити у свою мрію і наполегливо бути вірним своїм цінностям та мріям. А також любити свою країну і всі елементи, пов’язані з традиціями народу.

Ірма Вітовська про стрічку «Смак свободи» та роль, натхнену Ольгою Франко4

Ірма Вітовська про стрічку «Смак свободи» та роль, натхнену Ольгою Франко5

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *