День пам’яті і скорботи — день початку Великої Вітчизняної війни — 22 червня 1941 рік

22 червня 1941 році фашистська Німеччина без оголошення війни порушила кордон СРСР. Ця дата стала датою початку Великої Вітчизняної війни — війни, яка тривала 5 років і забрала життя мільйонів радянських громадян. Дата 22 червня внесена в календарі країн колишнього СРСР як офіційна пам'ятна дата — День пам'яті та скорботи, інформує Ukr.Media.

Велика Вітчизняна війна стала вирішальною частиною Другої світової війни та саме перемога СРСР над Німеччиною забезпечила повну перемогу над нацистами. При цьому втрати СРСР у багато разів перевищили втрати інших країн антигітлерівської коаліції.

Попри те, що ще до початку вторгнення Німеччини СРСР чекав можливого нападу, в день 22 червня 1941 року об'єднання прикордонних військових округів Радянського Союзу виявилися неготовими зустріти ворога. Деяким частинам були відправлені директиви про посилення бойової готовності, але армійське управління допустило прорахунок в обчисленні ймовірної дати нападу, що дало німецьким агресорам вагомі переваги. Удар виявився раптовим для СРСР.

Сьогодні День пам'яті та скорботи, званий також Днем всенародної пам'яті жертв Великої Вітчизняної війни (у Білорусі) або Днем скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні — це день, коли у всіх країнах колишнього СРСР приспускаються державні прапори, не демонструються по ТБ розважальні передачі. У цей день проводяться різні заходи, покликані вшанувати пам'ять всіх, хто загинув, захищаючи Батьківщину у Великій Вітчизняній війні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *