5 січня — день Федула Зимового: історія, традиції та прикмети свята

День Федула в 2021 році відзначається 5 січня. За старим стилем це свято випадає на 23 грудня. У цю дату православні віруючі шанують 10 великомучеників, одним з яких є Федул. У старослов'янські часи цей день був важливим для проведення обрядів вигнання злих духів. В цей же час проводилися обряди для залучення духів — захисників будинку, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Про Федула немає великої кількості інформації. Відомо лише, що проживав він у місті Фессалоніки. Федул служив при християнській церкві читцем.

Відомо те, що людина ця була дуже сильної віри. Він проповідував християнство серед язичників. Завдяки йому в той період дуже багато хто повірив в Христа і хрестилися. Також існує інформація, що він міг зцілювати хворих.

У той період часу в Римській імперії були гоніння на християн. Проповідування цієї віри загрожувало стратою. Однак, Федула не зломили ці загрози. Кілька разів він опинявся в тюремному ув'язненні, але і там продовжував справу свого життя — проповідував віру в Ісуса Христа. Відомо, що багато тюремних ув'язнених відмовилися від язичництва, за це Федул був викликаний до імператора і піддався великій кількості випробувань. Але жодне не зломило його віри.

За указом імператора Федул з деякими його однодумцями був страчений. Імператор наказав втопити цих людей. Їх тіла були знайдені на березі моря і поховані за християнськими законами.

Традиції та обряди

У це свято велика увага приділяється домашнім тваринам. Існує повір'я, що догляд за тваринами та інші домашні турботи в цей день захищають будинок від злих духів.

Для залучення удачі в будинок жінки печуть печиво у формі тварин. Особливістю є те, що це печиво необхідно зберігати в чистій тканині, щоб воно не запліснявіло до самого Різдва.

Для того, щоб домашні тварини не хворіли протягом року, в день Федула їх необхідно годувати спеціальними висівковими коржами. Хліб повинен бути свіжоспеченим. Постарайтеся під час годування не упускати крихт.

Прикмети

  • Також тварини в цей день допоможуть передбачити погоду. Кішки, які ховаються від холоду, пророкують сильні морози незабаром. Неспокійна поведінка курей може передбачити заметіль.
  • Постарайтеся в цей день захистити себе від колючих і ріжучих предметів. Якщо це неможливо, то працюйте максимально обережно, адже поріз в цей день може накликати хвороби на цілий рік.
  • Вважається, що погода в цей день відображає погоду в середині року. Відсутність вітру і снігу повідомляє про майбутній гарний врожай.
  • Існує повір'я, що бажання в цей день загадані обов'язково збуваються.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *