22 червня — Кирилів день: історія, традиції та прикмети свята

Кирилів день — важливе свято для православних християн. 22 червня — не тільки найдовший день у році, але і святе торжество віри в церковному календарі, тому що дата пов'язана з важливими релігійними діячами минулого — святителем Кирилом Олександрійським і преподобним Кирилом Білоезерським. Для народу Русі протягом багатьох століть в цей день літо вступало в свої права, повністю "змінюючи на посту" весну, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Релігійні оповіді пов'язують Кирилів день з двома значущими фігурами, що зробили серйозний вплив на розвиток християнської (і православної — зокрема) церкви — Кирилом Олександрійським і Кирилом Білоезерським.

Кирило Олександрійський, як священнослужитель, почав свій шлях з 6 років життя в монастирі, розташованому біля Нітрійських гір. Результатом тривалого процесу зростання в ньому непохитної віри стало призначення його дияконом з можливістю ведення проповідей. У 412 р., після смерті чинного патріарха Олександрійського, Кирило призначається на цей пост. За період свого правління він провів безліч планомірних переслідувань і гонінь інакомислячих в ім'я захисту і очищення віри. Головним його досягненням тоді стало повне вигнання з Олександрії юдеїв. Помер святитель в 444 р. попри те, що його діяльність не особливо підтримувалася володарями Римської імперії, Кирило Олександрійський зміг створити кілька значущих релігійних праць з трактуванням біблійних сказань і про догматизм.

Другий святитель, з яким пов'язують Кирилів день, народився і жив у Москві. Залишившись сиротою в ранньому віці, він тривалий час був під опікою у боярина, який доводився йому родичем. Світський спосіб життя завжди був чужий Космі (ім'я, дане майбутньому Кирилу Білоезерському батьками), тому подальший релігійний шлях він вибрав, відправившись в Симонів монастир, де він і отримав після постригу ім'я Кирило. Ставши згодом архімандритом монастиря, втік від гнітючої його слави в відлюдництво, результатом якого стала ініціатива Кирила — заснування Кирило-Білозерського Успенського монастиря на березі Білого озера. На думку сучасників, преподобний володів особливою прозорливістю і навіть даром зцілення. Через трохи більше, ніж сто років після смерті, був зарахований до лику святих.

Традиції та обряди

Для православних людей свято має велике значення, тому в цей день заведено відвідувати молебень, присвячений двом святим. Також в цей день в релігійних установах проводяться лекції з православ'я. Це є своєрідною даниною діяльності Кирила Олександрійського і Кирила Білоезерського, дії яких були спрямовані якраз на духовну просвіту людей.

22 червня варто відкласти мирські справи і зробити вибір на користь, наприклад, читання православної літератури. Особливо корисною буде благодійність на користь менш успішних представників населення, це одна з найдавніших традицій Кирилового дня. Рясному застіллю варто віддати перевагу скромних прийомам їжі без вишуканих страв і делікатесів. Люди, що відносяться до релігії в меншій мірі, в цей день можуть просто привітати всіх близьких і знайомих Кирилів з іменинами.

Прикмети

Головне вірування народу полягало в тому, що Кирилів день — справжній початок літа. 22 червня весну остаточно змінює літо, починається збір ягід суниці і чорниці. Люди щиро вірили, що, якщо не задобрити сонце в цей день, воно просто спалить урожай. Тому багато людей проводили спеціальні обряди, але при цьому не можна було займатися роботами з висадки рослин або їх пересаджування.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *