18 березня – день Конона Городника: традиції, обряди та прикмети

18 березня православні християни вшановують пам'ять святого мученика Конона Градаря. У народному календарі дата отримала назву Конон Городник, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Конон Градар?

Народився він у III столітті в простій родині, яка займалася землеробством. Ставши юнаком, переселився в місто Мандон, де облаштував собі невеличкий город, який сам обробляв і харчувався вирощеними плодами. Сповідував віру Христову, за ще зазнав катувань – в ноги Конону набили залізних цвяхів і змусили йти до тих пір, поки він не впав і не помер.

Обряди й традиції цього дня

На Русі в цей день було прийнято поминати покійних родичів, особливо померлих неприродною смертю. А ще 18 березня моляться про тих, хто безвісти пропав, просять, щоб вони скоріше живими відшукалися.

Не варто на сьогоднішній день планувати серйозних покупок, вони довго не прослужать. Краще займіться пересадкою кімнатних рослин і доглядом за ними, для цього найбільш вдалий час.

Жінки 18 березня проводять спеціальні обряди для краси і молодості шкіри, і читають замовляння від віспи.

Хороший сьогодні день для зміцнення почуттів між подружжям, треба їм разом випити потроху червоного вина з корицею, тоді вони проживуть довго і щасливо і довго.

Існує на Конона Городника кілька прикмет, пов'язаних з живністю:

Якщо мишей виявите вдома або в підсобних приміщеннях, це недобра прикмета, віщує неврожайний рік.

У південних регіонах 18 березня вже можна зустріти перших метеликів-лимонниць. Але ні в якому разі не можна їх вбивати, інакше велику біду накличете.

Проведіть сьогодні спеціальні обряди, щоб всі садові посадки вродили

Так як Конон Градар сприяє будь-яким садово-городнім справам і рослинам, 18 березня, яка б не видалася погода, наші предки починали орати свої земельні наділи.

Виходили на ділянки, навіть якщо було по-зимовому холодно. Хоча б разок потрібно копнути снігову землю, щоб задобрити покровителя.

Прийшла пора прокидатися з першими променями сонця. На Конона Городника люди рано вставали, вмивалися три рази освяченою водою, тричі хрестилися і йшли на городи орати землю і підгодовувати гноєм, якого за зиму багато зібралося.

Навіть якщо на ділянці ще сніг лежав, все одно за нього зверху розкидали гній. Це навпаки вважалося добре, коли сніг почне танути, добриво разом з водою буде проникати глибоко в землю і підгодовувати її. Вірили, якщо все в точності сьогодні зробити, Конон обов'язково пошле літом багатий урожай овочів.

В цей же день треба провести таємний ритуал городника для захисту свого наділу і майбутніх насаджень від пристріту і псування

1. Необхідно руками викопати на городі три ямки, при цьому сказати: «Одна під засуху, друга – під хробака, третя – під мошкару». Вірили, що після такого обряду влітку на городі рослини не будуть страждати від мошок, черв'яків і засухи.

2. Чоловікам сьогодні треба зайнятися ремонтом і оновленням парників, теплиць, а жінкам замочити насіння помідорів і капусти для посадки. Здавна селяни помітили, що змочування насіння – прискорює його проростання.

3. Для цієї мети краще всього використовувати талу або дощову воду. Насіння треба покласти в блюдечко і полити водою, але не сильно, щоб не загнило. Процес замочування займає 2-3 доби, при цьому постійно треба дивитися, щоб вода не випаровувалася, інакше насіння пересохне. Ще краще використовувати для замочування нерозведений сік алое або каланхое.

Народні прикмети 18 березня

Якщо на Конона Градаря пішов проливний дощ, то влітку точно не буде жодного дня з градом.

Якщо 18 березня тепло і ясно, то таке ж помірне очікується і літо.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *