Захист культурної спадщини: Карандєєв зустрівся з представниками єврейської громади США

Захист культурної спадщини: Карандєєв зустрівся з представниками єврейської громади США Фото 20.06.2024 16:30 Укрінформ Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв провів зустріч із представниками єврейської громади США, де обговорили перспективи розвитку єврейської культури в Україні, а також співпрацю щодо захисту культурної спадщини від російської агресії.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінформ.

«Єврейська культурна та історична спадщина є невіддільною та органічною частиною історичної спадщини України. Спільне існування та культурні контакти між нашими народами мають тисячолітню традицію. Сьогодні через російську агресію в нашій країні страждають усі пам’ятки, незалежно від етнічної та культурної ідентифікації. Важливо захистити все це надбання. Адже його важливо зберегти для наших нащадків. Саме тому українці та євреї в лавах Збройних сил України разом захищають українські землі від ворога», – сказав Карандєєв.

У міністерстві зазначають, що у багатьох містах і містечках України збереглися єврейські кладовища, синагоги та святі для єврейської історії місця. Багато з них мають статус пам’яток культурної спадщини й перебувають під державною охороною. Одним із таких центральних місць пам’яті є Бабин Яр у Києві, який має статус Заповідника. Також важливими є місця паломництва єврейського народу в Умані, Меджибожі, Белзі та ін.

Під час зустрічі йшлося, зокрема, про захист могили Цадика Нахмана, яка є в комунальній власності Уманської міської ради. Визначне місце занесене до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Сьогодні це пам’ятка історії місцевого значення, що розташована на території Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань».

У МКІП нагадали, що основою для співпраці та діалогу в сфері збереження єврейської культурної спадщини є Закон України про охорону культурної спадщини та угода 1994 року між урядами США та України «Про захист та збереження культурної та природної спадщини».

Як повідомлялося, в Україні внаслідок російської агресії пошкоджені або зруйновані 1080 пам’яток культурної спадщини.

Фото: МКІП 

США Бабин Яр Євреї МКІП

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *