Українського режисера Мстислава Чернова запросили до складу Американської кіноакадемії

Українського режисера Мстислава Чернова запросили до складу Американської кіноакадемії 26.06.2024 17:00 Укрінформ Український режисер, лауреат «Оскара» Мстислав Чернов увійшов до числа представників кіноіндустрії, яких запросили до складу журі американської Академії кінематографічних мистецтв і наук.

Про це повідомляється на сайті організації, передає Укрінформ.

Зазначається, що загалом запрошення долучитися до Академії отримали 487 митців, які відзначилися своїм внеском у кіномистецтво. Серед запрошених – 71 номінант на «Оскар», зокрема 19 переможців.

«Ми раді вітати цьогорічну групу нових членів Академії. Ці надзвичайно талановиті митці та професіонали з усього світу мали значний вплив на нашу кінематографічну спільноту», – зазначили генеральний директор Академії Білл Крамер та президент Академії Джанет Янг.

Ті з них, хто прийме запрошення, зможуть взяти участь у наступному голосуванні за переможців премії «Оскар» у 2025 році.

Наголошується, що Чернов отримав запрошення у категорії «Документальне кіно».

Також у цій категорії опинився Сергій Лозниця, якого виключили зі складу Української кіноакадемії за його неоднозначну позицію щодо повномасштабної війни, яку Росія розв'язала в Україні, а також участь у кінофестивалі російського кіно.

Академію кінематографічних мистецтв і наук заснували 1927 року. Вона відома по усьому світі своєю щорічною премією «Оскар».

Як повідомляв Укрінформ, 10 березня фільм «20 днів у Маріуполі» здобув премію «Оскар» як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перший в історії український фільм, який отримав «Оскар».

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Фото: Іван Самойлов

Кіно Оскар Американська кіноакадемія фільм

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *