У проєкті «Викрадене мистецтво…» відтворили картину, яку росіяни вивезли з Херсона

У проєкті «Викрадене мистецтво…» відтворили картину, яку росіяни вивезли з Херсона Відео 19.06.2024 18:45 Укрінформ У межах проєкту «Викрадене мистецтво…» відтворили картину «Портрет дівчини у вишиваній сукні», викрадену росіянами з Херсона.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Херсонський художній музей.

«Проєкт «Викрадене мистецтво…» – результат колаборації з Херсонським художнім музеєм фольклористки Ярини Сізик та режисерки анімації Марії Духовне Личко… Сорочка, яку ви бачите на Даші Астафʼєвій, є близькою копією сорочки з картини та була вишита під час окупації херсонською гідесою Інною Микуцькою», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у межах проєкту відтворили «Портрет дівчини у вишиваній сукні» Михайла Брянського (1830-1908).

Підкреслюється, що історія окупації Херсона вкотре нагадує, що ворог нищить не тільки фізично, а й цілеспрямовано нищить українську культурну спадщину. Адже вона є свідченням унікальності, креативності та багатої історії українського народу.

Із херсонського художнього музею було викрадено понад 10 тисяч творів мистецтва. У ролику звучить народний романс «По небу місяць, по небу ясний…».

Як повідомляв Укрінформ, працівники Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка взялися ідентифікувати викрадені твори мистецтва, які «випливли» у Криму.

Фото: wikimedia.org

Херсон Музей Мистецтво Картина Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *