У Палаці Європи відкрили виставку «Листівки з України»

У Палаці Європи відкрили виставку «Листівки з України» Фото 26.06.2024 15:42 Укрінформ У палаці Європи, у Страсбурзі, відкрили експозицію Postcards from Ukraine (Листівки з України). На ній задокументована шкода, завдана українській культурній спадщині російськими бомбардуваннями з початку повномасштабної війни.

Виставку відкрив президент ПАРЄ Теодорос Русопулос, керівництво Ради Європи та українські депутати, передає кореспондент Укрінформу.

«Пошкодження і знищення пам'ятників в Україні порушує Європейську культурну конвенцію, яка цього року відзначає своє 70-річчя, і яка також була ратифікована Російською Федерацією. Метою цієї конвенції є розвиток взаєморозуміння між народами Європи та взаємне визнання культурного розмаїття, а також захист європейської культури», – наголосив Русопулос.

За його словами, відшкодування збитків, завданих об'єктам культурної спадщини, буде важливою частиною відновлення України. Тож асамблея закликатиме використати заморожені російські активи, зокрема, і на ці потреби.

Українська депутатка Євгенія Кравчук спеціально для виставки привезла залишки книг, які вціліли після прицільного ракетного удару по типографії у Харкові, де друкувались книги видавництва Vivat.

«Всі знищення наших пам’яток, нашої культурної спадщини – це все є цілеспрямована кампанія, яку росіяни проводять для стирання нашої ідентичності. Це частина їх геноцидальної політики», – заявила народний депутат, яка модерувала подію.

Вона також подарувала президенту ПАРЄ роботу студентки Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука – картину, яка була пошкоджена внаслідок російського авіаудару.

У Палаці Європи відкрили виставку зі світлинами знищених культурних пам’яток та обгорілими книгами / Фото: Лідія Таран, Укрінформ

На листівках з України зображено світлини українських храмів, музеїв, меморіалів та бібліотек у двох варіантах – якими вони були до початку війни та як вони виглядають після російських бомбардувань.

Проєкт «Листівки з України» усього налічує 80 таких експонатів. Їх розробив Український інститут за підтримки USAID та у співпраці з креативною агенцією Green Penguin Medio.

У Страсбурзі триває літня пленарна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. У її фокусі – правові та правозахисні питання, пов'язані з агресією Росії проти України. Сесія також обрала нового генсека Ради Європи на наступні п'ять років. Ним став швейцарець Ален Берсе.

Сесія розпочалася в понеділок, 24 червня, та триватиме до 28 червня.

Культурна спадщина Страсбург Виставка

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *