У МКІП обговорюють скорочення мережі закладів культури через зменшення населення

У МКІП обговорюють скорочення мережі закладів культури через зменшення населення 26.06.2024 17:53 Укрінформ У зв'язку зі зменшенням кількості людей, які проживають в Україні, постає питання скорочення мережі закладів культури.

Про це заступник міністра культури та інформаційної політики України з європейської інтеграції Тарас Шевченко сказав на форумі «Культура під час війни. Людський капітал», повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми маємо різке скорочення населення, людей, які проживають в Україні. Звучали сьогодні цифри – із 40 до 30 млн. Постає непросте питання мережі закладів культури, кадрове забезпечення. Мережа має близько 30 тис. закладів культури. І зовсім непросте питання, яке потребує обговорення та консультацій, а чи потрібна оптимізація, чи потрібне скорочення? Якщо скорочується різко кількість населення, то чи має такою ж залишатися кількість закладів культури? Так, хотілося б, щоб в кожному селі була бібліотека, але, на жаль, села вимирають, сільське населення скорочується", – сказав Шевченко.

За його словами, на це питання має бути відповідь і для того, щоб розуміти, яке має бути кадрове забезпечення цих закладів культури.

Шевченко додав, що окрім необхідності повертати українців, які виїхали за кордон, ще потрібно намагатися їх не втратити для української культури, навіть якщо вони не повернуться в Україну. 

Як повідомлялося, т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив, що за понад два роки повномасштабної війни сфера культури України втратила 18% працівників.

Культура Населення МКІП

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *