В Острозі археологи виявили ливарню XVII століття та підземну споруду

В Острозі археологи виявили ливарню XVII століття та підземну споруду Ексклюзив 02.07.2024 12:17 Укрінформ У місті Острог Рівненської області археологи виявили фрагменти посуду Х століття, ливарню XVII століття та підземну споруду, яку будуть досліджувати.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів кандидат історичних наук, керівник Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба» Інституту археології НАН України Павло Нечитайло.

«Зараз відбувається дослідження земельної ділянки на вул. Академічна, 4 у центрі Острога. Дослідженням займається Правобережна комплексна експедиція державного підприємства «Охоронна археологічна служба України». Дослідження цієї ділянки розпочались ще у 2022 році і тривали у 2023 році під керівництвом Віталія Окатенка. Цього року до досліджень під його керівництвом долучився також я та є керівником розкопу», – зазначив Нечитайло.

За його словами, давній Острог славиться своїми потужними культурними шарами, а на цій ділянці вони сягають глибини понад 3 метри. Зокрема, там археологами відкриті об'єкти трипільської культури Х століття, монгольського часу і періоду найбільшого розквіту Острога у XVI-XVII століттях.

«До XVII століття відноситься цікавий об'єкт, складений з цегли великих розмірів – 31х17х7,5 см. Це округла споруда, верхня частина якої викладена у формі шестипелюсткової квітки. Верхня частина цієї ливареньки була обмащена глиною і тут виплавляли якийсь мідновмісний сплав. Можливо, бронзу в невеликих кількостях. Із якою метою, ми ще не знаємо. Дослідження попередніх років та наші показали велику кількість шлаків у цьому місці і це, як на мене, дуже цікавий індустріальний об'єкт Острога», – зауважив археолог.

Окрім ливарні XVII століття, експедиція також виявила стаціонарне вогнище та фрагменти посуду Х століття.

«У даний момент ми відкриваємо підземну споруду. Її характер та датування з'ясуємо пізніше», – додав Нечитайло.

Лабораторною обробкою матеріалів займається волинський археолог Юрій Пшеничний, а консультації надає археолог із Острога Олександр Бондарчук.

Як повідомляв Укрінформ, під час археологічних робіт у Рівному виявили поховання, що датується IV-V століттям, та споруду з п’ятьма печами для випікання хліба Х століття.

Фото Павла Нечитайла, Ірени Сенькович, Олександра Ковальчука

Археологи Рівненщина Острог

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *