Одеська кіностудія може припинити роботу через неефективне управління – Держаудит

Одеська кіностудія може припинити роботу через неефективне управління – Держаудит 05.06.2024 19:40 Укрінформ Держааудит виявив численні порушення у веденні фінансово-господарської діяльності ПрАТ «Одеська кіностудія», яке через неефективне управління може припинити своє існування.

Про це повідомила пресслужба установи, передає Укрінформ.

«Перевіркою встановлено, що за останні п’ять років через неефективні управлінські дії та рішення кіностудія недоотримала доходів або втратила таку можливість, а також здійснила зайві витрати на загальну суму понад 400 мільйонів гривень», –  йдеться у висновку Південного офісу Державної аудиторської служби України за результатами аудиту фінансової діяльності компанії.

 Так, аудитори зафіксували відсутність державної реєстрації речових прав на нерухоме майно – земельні ділянки ПрАТ «Одеська кіностудія», що розташовані в елітній зоні Одеси на узбережжі Чорного моря загальною площею 6,62 га. Наголошується, що це може призвести до безповоротної втрати кіностудією цих земель, первісна вартість яких перевищує 61 мільйон гривень.

Крім того, непроведення переоцінки вартості майна, що належить кіностудії, призвело до заниження вартості її активів на майже 200 мільйонів гривень.

 Значні проблеми кіностудії пов’язані з доходами від авторських прав на свою продукцію. Зокрема, під час аудиту встановлено, що Державне агентство України з питань кіно передало приватній структурі ТОВ «Фірма Будущеє» виключні майнові авторські права на використання національної культурної спадщини та загальнодержавної власності України – Фільмофонду, створеного ДП «Одеська кіностудія художніх фільмів» у період із 1955 по 1991 роки. Загалом налічується 269 картин, серед яких загальновідомі фільми: «Д’Артаньян і три мушкетери», «Пригоди Електроніка», «Місце зустрічі змінити не можна», «Діти капітана Гранта» тощо. Внаслідок цього Одеська кіностудія не отримала додаткових надходжень на суму майже 13 млн грн.

Окремою проблемою залишається отримання доходів від роялті, які є значно меншими, ніж собівартість створених компанією протягом п’яти останніх років фільмів. Така ситуація може завдати збитків на суму понад 40 мільйонів гривень.

У Держаудитслужбі наголошують, що надали керівництву ПрАТ «Одеська кіностудія» рекомендації для покращення фінансово-господарської діяльності.

Як повідомляв Укрінформ, аудитори Північного офісу Держаудитслужби виявили збитків на 19,8 мільйона гривень під час відновлювальних робіт у місті Бородянка Київської області.

Держаудит Одеська кіностудія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *