Наймодніші події Міланського Тижня Дизайну

Кордони між професійними секторами все більше зливаються: навіть на тижні дизайну найбільший ажіотаж викликають події таких модних брендів, як Gucci або Hèrmes, а суто дизайнерські проекти на кшталт Artemest перетворюють свої інсталяції на кінематографічний сет у стилі фільмів Луки Гуаданьїно, які відвідують не тільки заради дизайн-об’єктів, а перш за все заради локації. Дизайн як соціальна подія — Prada провели симпозіум на тему розуміння житлових просторів для всіх охочих. Нарешті, дизайн як мистецтво — коли естетика угорських дизайнерів стає темою виставки у музеї Triennale, а спадщина відомої дизайнерки ХХ століття Чіні Боері — темою презентації Loro Piana. Ми зібрали найцікавіші моменти цьогорічного Fuorisalone.

10

Реклама

Prada Frames

Замість презентації фізичних об’єктів на Дизайн віці Міуччу Прада цікавлять глибші формати. Prada Frames народився три роки тому як науковий та освітній проект, який надає можливість колективно досліджувати соціальні тематики та ділитися ідеями. Цього року симпозіум під назвою Being Home, куратором якого стало архітектурне бюро Formafantasma, пройшов у музеї Bagatti Valsecchi, палаці епохи Ренесансу який до 1974 року був жилим. Лекції були присвячені осмисленню значення життєвого середовища — кухні, вітальні, спальні — як основу для вирішення викликів сучасності. Хороша новина — всі лекції можна прослухати у форматі подкасту Prada Frames: Being Home на Spotify та Apple Podcasts.

11

Gucci Ancora Design

Креативний директор Gucci Сабато Ді Сарно продовжує тріумфальний хід свого знакового кольору — винно-червоного Acora. На дизайн-віку він презентував лімітовану колекцію культових об’єктів італійського дизайну, створенні спеціально для Gucci у фірмовому відтінку. У лінійку увійшли диван Le Mura дизайну Маріо Белліні (1972), комод Storet Нанди Віго для Acerba (1994), ваза Тобії Скарпа для Venini (1960). Всі предмети можна буде купити з 21 квітня на сайті Gucci — кожен буде вироблюватися під замовника, а максимальна кількість репродукцій кожного — сто штук.

12

13

Apartamento Artemest

Події інтернет-платформи італійського артизанату Artemest кожного року стають найбільш очікуваними та улюбленими публікою. Їх підхід — кінематографічний: як локацію для дизайн-інсталяцій вони обирають унікальні старовинні міланські квартири, які несуть в собі дух епохи, міста та його аристократичних мешканців. Як Rezidenza Vignale 1905 року, стіни якої прикрашає розкішна золота буазері, старовинні картини, люстри з муранського скла та фрески на стелі. Кожну кімнату під своє шефство взяли архітектори з усього світу (Elicyon, Rottet Studio, Tamara Feldman), які декорували їх об’єктами дизайну від нішевих італійських дизайнерів та ремісників, яких промотує на своїх сторінках Artemest.

14

15

Gio Ponti Archives х Saint Laurent

Для свого дебюту на Міланському тижні дизайну Ентоні Ваккарелло також вирішив звернутися до архівів. Він представив публіці порцелянові тарілки культового дизайнера Gio Ponti, розроблені ним для власників Вілли Планчарт у Венесуелі в 1953 році — у комплекті з проектом дому, який мав бути “легкий і витончений, як метелик що відпочиває на пагорбі”. Тарілки були виготовлені флорентійською мануфактурою Ginori 1735, з якою Понті багато співпрацював. Тарілки прикрашені символікою і мотивами вілли: це сонце, півмісяць, Полярна зоря та літери “А” – шана Аналі та Армандо Планчарт. Їх можна замовити на ysl.com або в придбати в бутіках в Парижі та Лос-Анджелесі.

16

17

Loro Piana x Cini Boeri

Ще один триб’ют іконі італійського дизайну, перед яким не можна встояти. Loro Piana цього року святкує сторіччя, яке збігає зі сторіччям зі дня народження Чіні Боері — найвідомішої дизайнера-італійки ХХ століття. Вона відома своїми органічними, м'якими формами, естетикою мінімалізму та нотками східної філософії — наприклад, знаменитий низький диван Bobo був створений для трапез! Спеціально для міланської інсталяції Loro Piana “перевдягли” культові предмети авторства Боері для Arflex у свої фірмові інтер'єрні тканини.

18

19

Design Walk in Budapest

Нема кращого місця для презентації досягнень у сфері дизайну, ніж іменитий міланський музей Triennale. Саме тому виставка Design Walk In Budapest, присвячена процвітаючій творчій спільноті Угорщини, приваблює так багато уваги. Розказати світу про унікальну естетику інтер’єрних дизайнерів з Будапешту взялася міланська галеристка Россана Орланді, яка десятиріччями спеціалізується на відкритті талантів. Її кураторський проект — це дослідження мистецької душі Будапешта та переосмислення історичних пам'яток у сучасному контексті.

110

111

Bottega Veneta x Fondation Le Corbusier

Креативний директор Bottega Veneta Матьє Блазі присвятив всю дизайн-інсталяцію On The Rocks всього лише одному предмету — хоч і у значній кількості: табурету LC14 Taburet Cabanon дизайну Ле Корбюзьє. Саме ций стілець був також використаний раніше у березні для розсадки на показі бренду. Стілець LC14 був розроблений Ле Корбюзьє для його власної каюти в Рокбрюн-Кап-Мартен на Лазурному березі. Розмір приміщення не перевищував три на три метри, тому стілець мав бути компактним та універсальним. Форма була натхненна дерев’яною коробкою від віскі – а зараз це символ витонченого мінімального дизайну. Bottega Veneta задекорували табурет своїм фірмовим шкіряним плетінням у чотирьох яскравих відтінках – стілець вже можна придбати на сайті бренду.

112

Hermès

Французький Дім присвятив свою участь у Дизайн-віці дослідженню матеріалів — основі підходу у пошуку найвищої якості, яку сповідує Hermès. Інсталяція, що носить назву “Топографія матеріалу”, поділена на дві експозиційні частини — гігантський “мозаїчна” підлога з візерунками, створеними із каміння, глини та дерева. Друга частини показує мистецтво майстрів бренду за весь довгий час існування: Hermès привіз найзнаковіші предмети із власних архівів, від портсигара ар-деко, сорочки наїзниці та шкіряного кнута до найновіших, різнокольорових покривал ручної роботи, ламп та довершених, мінімалістичних крісел.

113

114

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *